Дузпа на Имобиле прати Лацио трети (ВИДЕО)

"Орлите" изпревариха Интер в класирането

Лацио постигна жизненоважна победа в битката за място в Топ 4 с 1:0 като гост на Удинезе в двубой от 36-ия кръг на Серия А. В герой за „орлите“ се превърна Чиро Имобиле, който вкара единственият гол в срещата и така тимът на Маурицио Сари се изкачи до третото място във временното класиране с 68 точки. Удинезе пък остава на 12-а позиция с 46 точки.

Мачът на „Дачия Арена“ започна по-добре за гостите, като в 20-ата минута Чиро Имобиле засече центриране от фланга и стреля с глава, но Марко Силвестри внимаваше и спаси.

В началото на втората част вратарят на домакините отново се намеси, като и този път спасяването му бе при удар на Имобиле.

След час игра Адам Масина фаулира Имобиле в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която Имобиле собственоръчно еализира в 61-ата минута.

В 65-ата минута „орлите“ можеха да удвоят, но удар на Алиесио Романьоли след ъглов удар разтресе левия страничен стълб.

Натискът на гостите продължи, а с нов пропуск се отчете Чиро Имобиле. В 85-ата минута феновете на Удинезе се зарадваха, след като Илия Несторовски вкара гол, но той не бе зачетен заради засада и така Лацио си тръгна с трите точки от гостуването си на Удинезе.

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)