Нов крах за Рома! Допусна обрат и загуба срещу Фиорентина в края (ВИДЕО)

"Виолетовите" стигнаха до успеха след два късни гола

В седми пореден мач от Серия А Рома не успя да стигне до победа. Тимът, воден от Жозе Моуриньо допусна обрат и загуби с 1:2 от Фиорентина като гост. Двата отбора премериха сили в мач от 37-ия кръг на италианския шампионат.

„Вълците“ поведоха с ранен гол на Стефан ел Шаарауи в 11-ата минута, но допуснаха обрат за три минути в края на редовното време. Точни за „виолетовите“ бяха Лука Йович и Нанитамо Иконе.

След поражението Рома загуби теоретични шансове за топ 4 и Шампионска лига. Римляните ще се надяват да си осигурят участие в най-престижния европейски клубен турнир през спечелването на Лига Европа.

Рома е 6-и с 60 точки, над 4 зад четвъртия Милан, докато Фиорентина е на деветата позиция с 53.

В 11-ата минута гостите излязоха напред в резултата. Ола Солбакен отклони към Ел Шаарауи, който от чиста позиция нямаше как да пропусне.

В 26-ата минута Солбакен пропусна да удвои аванса на римляните, но ударът му беше блокиран.

Точно преди почивката Рома направи нови два пропуска на Ел Шаарауи и Андреа Белоти.

В 47-ата минута от Фиорентина имаха претенции за дузпа заради игра с ръка на Джанлука Манчини, но съдията подмина ситуацията и остави играта да продължи.

Така се стигна до заключителните 10 минути от редовното време. Рома продължаваше да води с един гол разлика. Фиорентина обаче наказа пропуските на гостите и стигна до победата след обрат.

В 85-тата минута резултатът беше изравнен. Роландо Мандрагора беше намерен с центриране в наказателното поле. Той отклони към Лука Йович, който вкара за 1:1.

Секунди по-късно домакините стигнаха до обрата. Иконе получи в наказателното поле и реализира, оформяйки крайния резултат.

В последния кръг от Серия А Рома посреща Специя, докато Фиорентина гостува на Сасуоло.

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)