Бензема се сбогува с Реал (Мадрид) с гол срещу "баските" от Билбао (ВИДЕО)

Французинът спаси тима си от загуба

Реал Мадрид и Атлетик Билбао завършиха при резултат 1:1 в двубой от 38-ия кръг на Ла Лига. Ойхан Сансет изведе баските напред в резултата в началните минути на второто полувреме, а Карим Бензема се сбогува с феновете на „Сантиаго Бернабеу“ с гол от дузпа, с който възстанови паритета.

Реал Мадрид завършва сезона на 2-ро място с актив от 78 точки, докато Атлетик Билбао пък остава извън сметките за евротурнирите, след като приключва кампанията на 8-а позиця с 51 пункта.

Двубоят започна равностойно, а в 10-ата минута Атлетик Билбао получи правото да изпълни дузпа заради игра с ръка на Тони Кроос в собственото му наказателно поле. Микел Весга се нагърби с изпълнението на 11-метровия наказателен удар, но Тибо Куртоа отрази.

Винисиус Жуниор шутира от обещаваща позиция в 25-ата минута, като насочи топката към левия ъгъл, но Унай Симон внимаваше и успя да отрази.

Тони Кроос центрира от корнер в 45-ата минута, а в наказателното поле на Билбао Дани Карвахал се извиси над всички и стреля с глава, но топката прелетя над напречната греда на вратата, пазена от Унай Симон.

Второто полувреме започна с натиск от страна на Атлетик Билбао. В 49-ата минута Ойхан Сансет получи топката в наказателното поле и шутира към вратата на Реал Мадрид, но Куртоа отрази. Последва добавка от страна на Сансет, с която при втория си опит порази целта и изведе баските напред в резултата.

Иняки Уилиямс имаше възможност да удвои за Билбао в 57-ата минута, когато бе намерен на чиста позиция от свой съотборник, но ударът му бе прекалено лек и не създаде трудности на стража на Реал Мадрид.

Юри Бeрчиче направи опасен шпагат в собственото си наказателно поле, а главният рефер посочи бялата точка. Карим Бензема изпълни дузпата и реализира в 72-рата минута и така се сбогува с публиката на „Сантиаго Бернабеу“ с гол.

Икер Муниан шутира от границата на наказателното поле в 78-ата минута, но Тибо Куртоа се разтегна и извади топката, която летеше право към вратата на Реал Мадрид.

Винисиус Жуниор се свлече в противниковото наказателното поле в 87-ата минута, а претенциите на домакините бяха за дузпа, каквато обаче не бе отсъдена.

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини