Везенков изведе Олимпиакос до първа победа във финалната серия (ВИДЕО)

Родният баскетболист изигра страхотен мач за тима си

Олимпиакос се наложи над Панатинайкос със 73:70 в първия двубой от финалната серия в гръцкото баскетболно първенство. Форматът на финалния плейоф е до три победи от пет двубоя. Българската баскетболна звезда поведе тима от Пирея, като се отчете с 20 точки и 7 борби за успеха.

Олимпиакос започна изключително силно от самото начало, като поведе с 10:0, а Панатинайкос не се отърси до края на първата четвърт, след която имаше пасив от 12 точки при 14:26. През втория период „червените“ държаха далеч своя опонент, като най-малката разлика бе в края на периода – 8 точки, и аванс от 41:33 за Олимпиакос на полувреметo.

Третата част стартира със серия от 7 безответни точки за ПАО, който обаче натрупа нов голям пасив преди финалните 10 минути баскетбол – 48:61. Панатинайкос продължи със силната си игра и достигна до равенството в двубоя при 66:66, но от там нататък не успя да поведе и претърпя поражение, след добрата игра в защита на възпитаниците на Йоргос Барцокас, които триумфира при 73:70.

Александър Везенков завърши срещата с 20 точки, 7 борби и две асистенции. Томас Уолкъп се отчете с 13 пункта и 7 асистенции, а Костас Слукас допринесе за успеха с 12 точки.