Жабюр и Адад Мая се класираха за четвъртфиналите на "Ролан Гарос"

Седмата поставена Онс Жабюр от Тунис се класира за първи път за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис.

Жабюр победи американката Бернарда Пера с 6:3, 6:1 за само 63 минути под яркото слънце в Париж.

Сезонът за тунизийката набра скорост в Париж, след като номер 7 в света претърпя лека операция на коляното по-рано през годината и пропусна турнира в Мадрид заради проблем с прасеца след спечелената титла в Чарлстън.

28-годишната Жабюр поведе с 4:1 в първия сет, въпреки че много зрители на "Филип Шатрие" все още влизаха на корта и го затвори за 35 минути с нейния пети пробив. Тунизийката загуби подаването си три пъти в първата част. Пера победи африканката в последната им среща на твърдите кортове в Гуанджоу през 2019 година, но левичарка не успя да се справи със съперничката си на клей, като допусна много грешки при първото си участие в четвъртия кръг на турнир от Големия Шлем.

Тунизийката подобри играта си във втората част, загуби само един гейм и затвори мача за малко повече от час.

Жабюр, която се стреми към първа титла от Шолемия шлем, след като загуби финалите на "Уимбълдън" и на Откритото първенство на САЩ миналата година, ще се изправи в следващия кръг срещу 14-ата поставена Беатрис Адад Мая (Бразилия), която елиминира Сара Сорибес Тормо (Испания) с 6:7(3), 6:3, 7:5. Адад Мая навакса сет и 0:3 гейма с два ранни пробива във втория пасив, за да стигне до първия си четвъртфинал на сингъл в турнирите от Шлема.