Илиян Илиев ще може да разчита на всички футболисти за мача срещу Калиакра

Съдийската комисия на БФС назначи съдийска бригада от столицата за срещата край морето. Главен съдия ще е Александър Костадинов, а негови асистенти ще са Николай Георгиев и Петър Стойчевски. За четвърти съдия е назначен Иван Кирилов от Варна. В края на април Костадинов ръководи директният сблъсък за оцеляване в Петрич между съставите на Беласица и Берое, и с безумните си отсъждания даде преднина в преките двубои на домакините. Първо реферът от столицата свири много спорно дузпа в полза на Беласица в 66-ата минута и вдигна червен картон на Тодор Тодоров за оспорване, с което предреши срещата. През този сезон Костадинов не е ръководил срещи на Калиакра и Берое.

Берое гостува на Калиакра (Каварна) в среща от XIII кръг на Източната "Б" група. Двубоят днес от 16:30 часа и ще се играе на осветление. За първи път от началото на сезона Илиан Илиев ще може да разчита на всички футболисти. "Зелените" вече пристигнаха в Каварна, а от 17:30 часа ще проведат занимание на градският стадион в града.

След трудната победа в изминалия кръг над Светкавица и лошата серия на домакините старозагорци излизат за задължителна победа. След наказание се завръщат Костадин Видолов, Атанас Атанасов, Дончо Атанасов и Милчо Танев. Здравко Илиев и Димитър Чечев са напълно възстановени, но и двамата не попаднаха в групата. Слави Жеков и Захари Димиторов тренираха на облекчен режим в началото на седмицата, но от сряда се готвят на пълни обороти и със сигурност ще започнат в титулярният състав.

Илиан Илиев и този път няма да изневери на схемата 4-5-1. На вратата ще застане Даниел Белчев. Пред него от дясно на ляво ще действат Александър Александров, Тодор Тодоров, Петър Колев и Атанас Атанасов. Наставникът на старозагорци ще трябва да избере един измежду Ахмед Хикмет и Милчо Танев за опорен полузащитник, като шансовете на първият са малко по големи. Останалите в средата на терена ще са капитанът Слави Жеков и Костадин Видолов, а по крилата ще действат Петър Димитров и Дончо Атанасов. Самотен в атака и този път ще е Захари Димитров.

Излизаме срещу Калиакра в един труден за тях момент. Сигурни сме, че те ще играят на предела на възможностите си, да докажат, че тези загуби са били случайни и да зарадват техния президент-кмет. Но пак ви казвам - във всеки един мач излизаме за победа, във всеки един мач съперниците ни играят на предела на възможностите си и затова сме подготвени за такава битка. Гледали сме мача им с Раднево и преди това сме ги наблюдавали. Имат нов треньор, имаме предположения по какъв начин ще излязат. Един отбор, който е силен на статични положения. Имат високи хора и определено са силни в тази част. Но мачът не е само статични положения, играе се доста повече и да се надяваме, че няма да имаме такива проблеми", заяви вчера помощник-треньорът Ивко Ганчев.

Преди срещата срещу лидерът във временното класиране Калиакра е в серия от четири поредни загуби - три за първенство и една за купата на страната. След поражението в Раднево от Миньор с 3:1 преди седмица довела до уволняването на досегашният треньор Атанас Атанасов срещу Берое тимът от Каварна ще бъде воден от досегашният помощник Радостин Трифонов. Трифонов е бил начело на Калиакра във В група, а също така е водил и състава на Шабла. Той ще бъде начело на отбора в оставащите 3 срещи до зимната пауза.

След дванадесет кръга домакините от Каварна заемат единадесето място във временното класиране с актив от 14 точки. Съперникът на старозагорци е спечелил 4 срещи, в два от двубоя са завършил наравно и 5 пъти са губили от началото на първенството. Като домакин Калиакра има три победи над Черноморец (Балчик) с 1:0, Светкавица (Търговище) с 2:1 и Родопа (Смолян) с 3:0, две равенства - 3:3 с Дунав (Русе) и 0:0 с Нафтекс (Бургас). Преди две седмици Калиакра загуби на своя стадион от Марица (Пловдив) с 1:2.