Джокович на финал в Шанхай

Новак Джокович и Жил Симон изиграха невероятен мач в първия полуфинал на „Мастърс Къп” в Шанхай. Победител в изключителния двубой стана сърбинът, който надигра летящия французин с 4-6, 6-3, 7-5 и се класира за първи път в кариерата си до този етап в това състезание. Двамата тенисисти предложиха тенис от много високо качество, който взриви публиката на централния корт "Жи Жонг".

В първия сет Симон игра страхотно и не даде нито един шанс на своя противник за пробив. Французинът обаче си осигури шест възможности, една от които успя да спечели и така впоследствие да затвори сета – 6-4.

Във втория сет нещата тръгнаха по обратния начин. Джокович не даде възможност на своя опонент за пробив и размяташе противника си по всички краища на корта. Кулминацията дойде в седмия гейм, когато при сервис на сърбина се стигна до няколко равенства. Джокович обаче успя да спечели подаването си и накрая затвори без проблем сета, с което изравни резултата.

В решителния сет Джокович успя да направи пробив и докара нещата да сервира за мача при 5-4. Неуморимият Симон обаче връщаше всичко и успя да измъкне в последния момент сервиса на Джокович.

Световният номер 3 обаче не се отказа. Той продължи да играе агресивно докрай. Още в следващия гейм Ноле направи нов пробив, след две поредни и почти спечелени грешни отигравания на Симон.
Някакси от дъното французинът се надигна и даде отново всичко от себе си, за да се върне в мача, но този път не му бе позволено. Джокович стигна до победата.

След края на срещата Джокович прегърна съперника си, а след това и целуна и централния корт „Жи Жонг” в Шанхай.