Арсенал катастрофира с 0:3 и срещу Манчестър Сити

Отчайващата седмица за Арсенал бе завършена с разочароващия резултат от 0:3 и срещу тима воден от Марк Хюз, който меже да поеме свежа глътка въздух след впечатляващата победа на „Ийстландс”.
Арсен Венгер започна срещата със смел и не много окуражителен избор в защитните редици на стартовата си единадесеторка, с дебютантът Гавин Хойт, Микаел Силвестър, Йохан Джуру и Гаел Клиши формиращи дефанзивния гръбнак на „артилеристите”.
Двата отбора започнаха срещата с равностойна и не особено динамична, за стандартите на Висшата лига, игра.

Началните минути принадлежаха на тима от Лондон, които въпреки маржиналното си териториално превъзходство не успяха да предложат нищо наподобяващио типичния стил на игра, който публиката е свикнала да очаква от младия състав на Арсен Венгер.

За Сити по-активни в първоначалните моменти на срещата бяха Дарайъс Васел и Робиньо, който предпочете да локализира действията си в периферията на терена.

Младият Гавин Хойт, който днес направи дебюта си за Арсенал във Висшата лига бе изправен пред редица проблеми създадени му от офанзивните играчи на Сити, в лицето на Шон Райт-Филипс и Робиньо.

Първото интересно положение в срещата дойде в 26-ата минута в полза на „гражданите”, при което Васел със скрит пас намери Бенжани, който не успя да се възползва по най-добрия начин и бе спрян от връхлитащия Джуру.

Най-доброто, до което се добраха „артилеристите” бяха известен брой пряк свободни удари, оит не доведоха до реална опасност за вратаря Джо Харт.

Седмото попадение за този сезон на Стивън Айрлан донесе преднината за Манчестър Сити в 45-ата минута. След пас на Бенжани Айрланд напредна към наказателното поле на Арсенал и благодарение на голям брой защитни неразбирателства и комичен сблъсък между Клиши и Силвестър ирландецът заслужено откри резултата.

Второто полувреме не се различаваше особено от първото, сравнено спрямо хода на събитията.
Арсенал отново направи по-добърия старт, но безрезултатното им до този момент нападение не успя да материализира услията на Васирики Диаби в средата на терена.

Логично в 55-ата минута Робиньо удвои преднината за своя отбор след великолепно завършена комбинация с Шон Райт-Филипс, прехвърляйки вратаря на Арсенал Алмуния.

Две минути по-късно противно на принципите си Венгер извършi ранна смяна, терена напусна Хойт, като на негово място влезе друг млад представител на футболната школа на Арсенал уелсецът Аарън Рамзи.

Лондончани продължиха да увеличават натиска  върху съперника си, за което свидетелстват не само офанзивно ориентираната смяна на Карлос Вела на мястото на Васирики Диаби, но и статистическите данни относно владеенето на топката, които към края на срещата възлизаха на 65 към 35 процента в полза на „топчиите”.

Най-интересните моменти до края на двубоя принадлежаха на Манчестър Сити, които не срещаха особени трудности преодолявайки разредените полузащитни редици на гостите. Към този момент Арсенал действаше с трима играчи в нападение.

В 89-ата минута бе отменен гол на Робин Ван Перси, поради факта, че той бе извършил нарушение срещу Джо Харт в опита си да отнеме топката.

Влезлият в 88-ата минута за домакините Даниел Стъридж си спечели правото да изпълни наказателен удар в самия край на срещата. Отбелязавайки с апломб от 11-те метра Стъридж направи резултата класически 3:0 и сложи край на съботните мъки за „артилеристите”.

Днешната загуба на Арсенал вероятно ще предизвика нова плеяда от реакции не само на Острова но и из цяла Европа. В отбора на Манчестър Сити могат да поемат успокоителна глътка въздух и поне до този момент да сложат край на спекулациите относно бъдещето на мениджъра Марк Хюз.
ТОВА БОЛИ! Евертън спря Ливърпул за титлата (ВИДЕО)

"Гудисън" видя отново триумф над червените след 14 г.