Порто затвърди супер формата си - 2:0 над Атлетико

Порто затвърди супер формата, в която се намира и удари с 2:0 Атлетико Мадрид пред 52 000 зрители на „Ещадио до Драгао”.

След като миналата година отстраниха „дюшекчиите” в първия елиминационен кръг след групите с две равенства, сега играчите на Порто доказаха, че са заслужавали да продължат напред с хубавата си игра, която предложиха и зарадваха отново феновете си, след победата през уикенда в дербито срещу Спортинг (1:0).

След нулево първо полувреме, през второто, само за седем минути домакините вкараха два гола, с които постигнаха целта си.

Мачът започна с грешка в защитата на Порто, когато Кун Агуеро открадна една топка и пробва рефлекса на Елтон.

Малко по-късно пък се контузи вратарят на Атлетико Роберто се контузи и бе заменен от младия Де Гоа. До края на първата част Порто пропусна две изгодни положения, а италианския рефер Рицоли отмени и гол на Гонсалес след съмнителна засада.

През втората част Атлетико започна силно мача. Първи Кун Агуеро отправи страховит изстрел към вратата, спасен с мъка от Елтон, а послед Хуанито пропусна от малкото наказателно поле да изведе своя отбор напред.

Малко по-малко Порто се съвзе и започна да конролира мача. Атлетико започна да се прибира все по често в своята половина и Де Геа имаше работа постоянно.

Така се стигна до 75-ата минута, когато Хълк навлезе остро в наказателното поле и пробва два пъти да вкара на вратаря, който бе непробиваем. При третия си опит Хълк този ът не стреля, а подаде към Фалкао, който вкара красиво попадение с пета за 1:0.

Седем минути по-късно след центриране Руи Мейрелес стреля с глава, топката се удар в страничната греда и след рикошета Роландо я довкара на празна врата, с което покачи преднината на своя отбор.

След този мач Порто заема втора позиция с актив от 3 точки, на 3 зад Челси, докато Атлетико (Мадрид) е на последното четвърто място с актив от една заедно с Апоел, който също е с една.

ПОРТО - АТЛЕТИКО МАДРИД - 2:0
1:0 - Фалкао ('76)
2:0 - Роландо ('83)

Порто: Елтон; Фусил, Роландо, Бруно Алвеш, Перейра; Белуши, Мейрелеш, Томаш Коща; Мариано, Хълк, Фалкао;
Старши-треньор: Жезуалдо Ферейра;

Атлетико: Роберто (24 - Де Геа); Переа, Хуанито, Пабло, Уйфалуши; Клебер, Асунсао, Симао, Хурадо; Агуеро, Форлан;

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)