Черно Море води с 2:0 на Славия на полувремето

Голове на на Лазаров и Манолев носят преднината на "моряците" до момента.

Отборът на Черно Море води с 2:0 на Славия на почивката, предаде кореспондент на Novsport.com. Първото по-сериозно положение се откри пред вратата на варненци още в 5-та минута. Самокишев се възползва от разбъркване в защитата на гостите, след центриране отдясно на Благой Георгиев, но ударът му бе блокиран от бранител на Черно Море. В 13-та минута Черно Море отправи първия си удар в мача. Манолов стреля опасно от границата на наказателното поле, но ударът му бе избит от вратаря на домакините Кирев. При последвалия ъглов удар Лазаров отправи топката към вратата, ударът му бе спасен, но при добавката той не сгреши и откри резултата в полза на гостите. В 21-та минута Манолов финтира добре Самокишев и с хубав удар от дъгата на наказателното поле покачи на 2:0. Треньорът на домакините Стевуца Кузмановски опита незабавна промяна и пусна в игра Анев на мястото на Керчев. Въпреки това до края на полувремето „белите” не успяха да създадат опасно положение за гол, като дори резултатът можеше да стане класически в полза на гостите, но ударът на Юруков се оказа неточен.