Този път Гришо не затрудни Ноле и отпадна от „Ролан Гарос” (ВИДЕО)

Световният номер 1 взе реванш от първата ракета на България и триумфира в Париж с 6:2, 6:2, 6:3

Световният номер едно в мъжкия тенис Новак Джокович победи в трета сета първата ракета на България Григор Димитров в третия кръг на турнира от Големия шлем „Ролан Гарос”.

Сърбинът се наложи с 6:2, 6:2 и 6:3 на централния корт „Филип Шатрие" и така взе реванш от нашето момче, което наскоро го отстрани от турнира в Мадрид.

Този път обаче хасковлията не съумя да се противопостави на своя именит опонент и напусна надпреварата, след като стана първият българин, класирал се за третия кръг на турнир от Големия шлем.

Новак Джокович започна вихрено мача и осъществи пробив още в първия гейм, след което взе своето подаване и поведе с 2:0. Гришо успя да вземе третата част, но последва нулева за него четвърта и резултатът стана 3:1 в полза на световния номер 1.

Последва нов пробив на сърбина, който навакса изоставане от 0:30, а после продължи да налага своята игра и набързо поведе с 5:1 след множество непредизвикани грешки на Димитров.

Българинът успя да спечели подаване и после дори стигна до предимство при сервис на сърбина, ала последният отговори подобаващо и затвори сета при 6:2.

Вторият сет започна с близо 8-минутен гейм, в който Григор на няколко пъти повеждаше и изпускаше аванса си, но в крайна сметка спечели подаването си за 1:0.

Последва обаче бърз втори гейм, в който лидерът в световния тенис не пропусна да изравни, а в третата част Григор не започна добре и набързо изостана в резултата.

Димитров можеше да се върне в играта, но прати в топката в аут с удар от воле и така пробивът стана факт.

После Джокович спечели своето подаване, като залагаше на трудни за Гришо удари, които идваха високо на по-слабия му бекхенд. В петия гейм Димитров се пропука отново при свое подаване и Ноле реализира втори пореден пробив за 4:1.

Слабата игра на Григор Димитров бе използвана отлично от Джокович, който позволи на съперника си само една точка в следващия гейм и поведе с 5:1.

Гришо все пак взе подаването си в седмата част и намали на 2:5, но получи травма в рамото и се наложи да получава помощ от физиотерапевт. Последва нов победен гейм за световния номер 1 и той поведе с 2:0 сета.

Третият сет също започна лошо за Гришо и той допусна пробив още в първия гейм. После сърбинът показа класата си и достигна до 3:1, но петата част стартира лошо, ала и Димитров не се възползва, като успя да демонстрира безспорните си качества едва в шестия гейм, но вече бе късно.

Гришо намали до 3:4, след което и Джокера поиска помощ от физиотерапевта, но после затвори сета, а с това и мача при резултат 6:4, печелейки четвъртия си мачбол.