Локомотив (София) – Левски 1:1 на полувремето

Локомотив (София) и Левски завършиха при резултат 1:1 първите 45 минути в 1/16 финалния мач в турнира за Купата на България. Макар че Левски бе малко по-активният отбор, „сините” бяха спасени от главния съдия Стефан Спасов, който първо бе напсуван от Георги Иванов, за което футболистът получи само жълт картон, а след това не даде втори жълт картон на Гонзо за очевидна симулация.

Локомотив (София) и Левски завършиха при резултат 1:1 първите 45 минути в 1/16 финалния мач в турнира за Купата на България. Макар че Левски бе малко по-активният отбор, „сините” бяха спасени от главния съдия Стефан Спасов, който първо бе напсуван от Георги Иванов, за което футболистът получи само жълт картон, а след това не даде втори жълт картон на Гонзо за очевидна симулация.

В сбълсъка Левски разчиташе на силната игра на Жоазиньо по лявото крило и Тасевски в центъра. Напред изнезен бе Гонзо, който трябваше да чака голов пас.

Локомотив пък разчиташе на компактна игра и контратаки с малко отворени пространства за противника.

Първата по-опасна възможност за гол дойде в 26-ата минута, когато Жоазиньо бе изведен хубаво от Дарко Тасевски, но си поведе дълго топката и Бонджулич улови.

Десет минути по-късно при първата си удобна възможност, Локомотив поведе. След корнер топката стигна от Иван Пасков, който с глава вкара.

Веднага след това Левски изравни. Дарко Тасевски поде атака, премина Дарко Савич и бе спънат доста ненужно в наказателното поле от Бонджулич. Зад топката при изпълнението на дузпата застана Жоазиньо, който би, но ударът му бе хванат от стража на Локомотив. При падането си обаче вратарят сякаш изпусна хлъзгавата топка, която се приплъзна и влезе във вратата за 1:1. След гола Бонджулич не вярваше, че е изпуснал топката.

До края на полувремето Левски опита да вкара и втори гол след няколко статични положения.
НКП обяви, че ще има шествие преди дербито с ЦСКА

Двубоят на "Васил Левски" е от 16:15ч. в събота

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"