Гришо отпадна и на двойки в Париж

Българското участие на "Ролан Гарос" приключи

Българското участие на "Ролан Гарос" приключи, след като Григор Димитров и неговият партньор Фредерик Нилсен загубиха от Александър Пея и Бруно Соарес с 3-6, 5-7 във втория кръг от схемата на двойки.

Гришо и Нилсен имаха трудна задача, тъй като се изправиха срещу поставените под номер 7 в схемата тенисисти, но въпреки това имаха своите шансове. Първият сет бе спечелен категорично от Пея и Соарес с 6-3, след като те постигнаха два пробива.

Във втората част обаче Димитров и Нилсен поведоха с пробив и дори сервираха за сета при 5-4, но след това загубиха три поредни гейма и в крайна сметка отпаднаха от турнира след час и 9 минути игра.

По този начин Димитров приключи участието си на тазгодишното издание на Ролан Гарос, след като в четвъртък бе победен и на сингъл от световния номер 1 Новак Джокович.