Черноморец и Сливен завършиха 1:1 и останаха непобедени в "А" група

Черноморец и Сливен завършиха 1:1 в предпоследен мач от 9-ия кръг на „А” група. Така двата отбора продължават без загуба в актива си досега в първенството. Двата отбора предложиха интересен мач с по едно разделено полувреме.

Черноморец и Сливен завършиха 1:1 в предпоследен мач от 9-ия кръг на „А” група. Така двата отбора продължават без загуба в актива си досега в първенството. Двата отбора предложиха интересен мач с по едно разделено полувреме. Първата част бе за Черноморец, докато през втората Сливен се опита да изравни и пет минути преди края стигна до попадение. Все пак домакините повече трябва да съжаляват за изхода на мача, след като накрая се прибраха в собствената си половина, което им изигра лоша шега накрая.
Мачът не бе груб, но въпреки това реферът Станислав Тодоров показа шест жълти картона.
В първите 15-минути двубоят бе равностоен. След това обаче Черноморец постепенно създаде натиск пред вратата на Здравко Чавдаров. По-добрата игра на бургаския отбор се материализира в 36-ата минута. Тогава след нарушение отдясно, Стоимирович центрира и Мишел Нушкидо надскочи централните защитници на Сливен, за да отбележи с глава първия гол.
До почивката Черноморец продължи да владее повече топката, но втори гол не падна. Малко преди гола на домакините обаче на терена се случи доста интересен инцидент. Главният съдия реши да изгони старши треньорът на Черноморец Димитър Димитров – Херо за неприлично държание. Какво е казал Димитров не стана ясно, че но наставникът отказа да напусне терена и играта бе спряна за две-три минути.
Втората част започна с по една смяна в двата отбора. Димитър Димитров дръпна леко отбора назад като извади Джайеоба и вкара на негово място левия халф Костадин Дяков. Старши треньорът на гостите пък изкара неубедителния Сергей Миронов и на негово място влезе лекувалия дълго време контузия Владимир Зафиров.
Само с един нападател напред Черноморец постепенно даде инициативата на Сливен. Вторите във временното класиране се опитаха да създадат натиск, който обаче в повечето случаи беше малко хаотичен. Единствено Иван Стоянов и капитанът Коста Янев се представяха почти постоянно на високо ниво. Най-доброто положение за гол пропусна преотстъпеният от Левски нападател Исмаил Иса в 73-ата минута. Влезлият през второто полувреме отправи удар с глава фронтално срещу Чворович, но вратарят спаси.
Така се стигна до 85-ата минута на срещата, когато Иван Стоянов напредна отдясно и центрира, където най-неочаквано бе десният защитник Владислав Ямуков. Защитникът изобщо не се двоуми и с удар от въздуха вкара хубав гол.
След попадението играчите на Черноморец се опитаха да реагират ио веднага тръгнаха напред. Осемте минути до края обаче не стигнаха на бургаския тим да вкара още един гол.
След този мач Сливен се върна на второ място в класирането, като вече има на сметката си 19 точки. Черноморец остана на 6-а позиция с 14 точки, бургазлии обаче имат и мач по-малко.

Съставите на двата отбора:
ЧЕРНОМОРЕЦ: Чворович, Трайков, Николов, Кръстев, Дянков, Цанков (90’ Божилов), Марсио, Траянов, Джаейоба (46’ Дяков), Мишел Нушкидо (73’ Дуду), Стоимирович.
СЛИВЕН: Чавдаров, Ямуков, Динев (79’ Динев), Ив. Янев, Миронов (46’ Зафиров), П. Стоянов, К. Янев, Ив. Стоянов, Миндев, Виндев (59’ Иса), Киков.

11 ЛОКО (ПД) 9 2 4 3 11:14 10
12 МИНЬОР 9 2 3 4 8:11 9
13 СПАРТАК (ВН) 9 2 3 4 9:13 9
14 БОТЕВ (ПД) 9 1 3 5 9:17 3
15 ПИРИН 8 1 2 5 7:14 5
16 БЕЛАСИЦА 9 0 2 7 1:16 2

Тържествата за юбилея започнаха с поднасяне на цветя пред паметната плоча на Етър

Бончо Генчев припомни, че "виолетовата" школа е дала на България много големи футболисти

Ники Михайлов и Живко Миланов минаха изпити на "Герена"

На двамата им предстои дипломиране в Национална спортна академия "Васил Левски"

"Герена" все по-близо до реконструкция, общината става собственик

Архитектурната комисия взе решение за прехвърлянето на стадиона Областната управа към общината

Лудогорец е на 90 минути от нов финал за Купата на България

Разградчани изковаха солиден аванс от 3:0 срещу Хебър в първия мач и реваншът изглежда протоколен