Славия победи Локомотив (Сф) с 1:0 в "Надежда"

Славия завърши есенния дял от шампионата в "А" група с победа, след като се наложи с 1:0 при гостуването си на Локомотив (Сф) в столичния квартал "Надежда". Единственото попадение в мача бе дело на Благой Георгиев в 74-ата минута, а в герой за Славия се превърна вратарят Марио Кирев, който направи чудеса от храброст.

Двата тима изиграха много добро първо полувреме, в което "железничарите" имаха превъзходство, но не успяха да преодолеят отличния вратар на Славия Марио Кирев.

Още в 22-ата секунда стражът на "белите" трябваше да се намесва след удар на Джилас. Дзаферович удари глава в 9-ата минута, а в 17-ата Кирев направи две уникални спасявания, отбивайки последователни удари на Джилас. В 30-ата минута отново Кирев показа класа, отразявайки по отличен начин удар на Пасков с глава.

Славия имаше две положения за гол, като първо Благой Георгиев стреля отблизо с глава, но Бонджулич улови топката. В последните секунди на първата част Георгиев центрира остро в пеналта на Локо, но Кавдански се размина с топката и пропусна да накаже стража на тима от "Надежда".

Първото чисто положение за втората част се откри пред Благой Георгиев, чийто удар в 50-ата минута рикошира в защитник на съперника и излезе в корнер.

Домакините отговориха с опасна флангова атака в 63-ата минута, но отново Кирев спечели дуела с нападателите на Локо. В 72-ата минута Джилас най-накрая успя да преодолее вратаря на тима от "Овча Купел", но бе отсъдена засада.

Славия дочака своя миг две минути по-късно. Тогава Георгиев получи пас в центъра на терена и необезпокоен напредна в половината на домакините. Националът шутира по диагонал, а топката мина под плонжа на Бонджулич - 0:1.

Попадението смути възпитаниците на Окука, които не можаха да се върнат в мача. Славия можеше да спечели и с два гола разлика, но Диоп не можа да отбележи от непосредствена близост след бърза контраатака.