Хамбургер оглави класирането в група „F” след 2:0 над Славия в Прага

Хамбургер оглави класирането в група „F” от турнира за Купата на УЕФА. Немският тим се наложи с 2:0 при гостуването си на Славия (Прага) в среща от 4-ия кръг на надпреварата.

Хамбургер оглави класирането в група „F” от турнира за Купата на УЕФА. Немският тим се наложи с 2:0 при гостуването си на Славия (Прага) в среща от 4-ия кръг на надпреварата. Срещата се игра на стадион „Еден” в Прага и срещи след два гола на хърватските национали Ивица Олич и Младен Петрич.

През първата част Хамбургер бе по-добрият отбор на терена и възпитаниците на Мартин Йол заслужено откриха резултата. В 30-ата минута Петрич отправи удар към вратата на Славия, който обаче бе блокиран от защитник на домакините, за да попадне в Олич и той отблизо да направи безпомощен Ваняк.

През втората част играчите на Славия опитаха поне да изравнят резултата, но топката не навести мрежата на Рост. Стигна се до 91-ата минута, когато Ваняк фаулира Яролим в наказателното поле и получи червен картон от съдията Селчук Дерели. Петрич реализира отсъдената дузпа за крайното 2:0 в полза на гостите от Хамбург.

Кръг преди края Хамбургер има 6 точки, а със същия актив са Астън Вила и Аякс. Жилина има 4, а без шансове за следващата фаза е Славия с 1.

Състави на двата отбора:

Славия (Прага): Ваниак, Крайчик, Сучи, Брабец, Хубачек (46’ Шмицер), Яролим, Белаид (68’ Ивана), Таварес, Черни, Свенто, Нечид (72’ Толески).

Хамбургер: Рост, Бенджамин, Райнхард (76’ Боатенг), Матийсен, Аого, Алекс Силва, Яролим, Демел, Янсен, Олич, Петрич (90’ Гереро).
В Байерн търсят причина за контузиите

Спортният директор Кристоф Фройнд коментира темата

Дортмунд се справи с адашите от Гладбах, ВАР лиши Забицер от хеттрик (ВИДЕО)

Рурците стигнаха до успех с 2:1 като гости

Байерн се справи с лекота срещу Кьолн на "Алианц Арена" (ВИДЕО)

Ситуацията при "козлите" е доста неприятна

Леверкузен продава голмайстора си на Милан за 50 милиона евро?

Виктор Бонифас е обект на интерес от страна на "росонерите"

Алонсо отказа да говори за титлата, Розе му я честити

Треньорът на Леверкузен е готов за „бирен душ“

Крути мерки в Дрезден заради смъртни заплахи

Закриха тренировките на тима

Леверкузен е на 3 точки от титлата след изключително ценен успех в Берлин (ВИДЕО)

"Аспирините" спечелиха с 1:0 срещу Унион

Борусия (Дортмунд) планира да привлече ас на Щутгарт от лятото

Крис Фюрих е попаднал в радара на рурския тим

Каква глупост! Байерн поведе с 2:0 срещу новак, но допусна пълен обрат и много срамна загуба (ВИДЕО)