Арсенал разгроми Фенербахче с 5:2 в Истанбул

Арсенал разгроми с 5:2 турския Фенербахче на собствения му стадион „Шюкрю Сарачоолу” в мач от група “G” на Шампионската лига. Над 45 000 очакваха победа за „фенерите” на стадиона в истанбулския квартал „Кадъкьой”, но играта на Арсенал не остави никакъв шанс на домакините

Арсенал разгроми с 5:2 турския Фенербахче на собствения му стадион „Шюкрю Сарачоолу” в мач от група “G” на Шампионската лига. Над 45 000 очакваха победа за „фенерите” на стадиона в истанбулския квартал „Кадъкьой”, но играта на Арсенал не остави никакъв шанс на домакините. Възпитаниците на Арсен Венгер нанесоха нокаутиращ удар в началото на мача, като в разстояние на минута отбелязаха два гола. Първо Адебайор откри резултата в 10-ата минута след пас на Фабрегас, а още в следващата атака Тео Уолкът направи 0:2, отново след пас на испанския национал и отличен пробив. Фенербахче имаха късмет да върнат рано гола, като за това им помогна френският защитник на Арсенал Микаел Силвестър, който си отбеляза автогол в 19-ата минута. Радостта на турците обаче трая само 3 минути, тъй като Диаби изненада защитата им в 22-ата минута и възстанови преднината от два гола за Арсенал – 1:3. Играчът бе изведен добре, напредна и след като финтира защитник на домакините отбеляза с диагонален удар. До края на първата част „фенерите” осъществиха натиск, но Дани Гуиса и Семих Сентюрк не можаха да поразят мрежата зад Алмуния. В 49-ата минута Фабрегас центрира от фаул в наказателното поле на съперника, като най-съобразителен в мелето бе Сонг, който предреши окончателно победителя в срещата – 1:4. В този миг на практика мачът свърши, а в минутите до последния съдийски сигнал турският шампион стигна до втори гол, дело на Дани Гуиса. Той бе на път да направи загубата по-приемлива, ако не бе попадението на Рамзи в последните секунди за 2:5. По този начин Арсенал окупира първото място в групата със 7 точки, а Фенербахче остана на последно с една точка.