Оуен Койл победи бившия си тим

Болтън записа успех над Бърнли във Висшата лига

Мениджърът на Болтън Оуен Койл записа първа победа начело на тима. Тя дойде на „Рийбок Стейдиъм” и бе срещу бившия му тим Бърнли с 1:0.

Единственото попадение в мача от 23-ия кръг на Висшата лига бе дело на талантливия кореец Лий в 35-ата минута на срещата. Той получи топката от Дейвис и преодоля Йенсен за 1:0. Останаха обаче сериозни съмнения, че при получаването на топката 21-годишният халф е бил в положение на засада. Попадението обаче бе зачетено.

До 16-ата минута пък мениджърът на гостите Браян Лоус направи две принудителни смени заради контузиите на МакКан и Алекзандър.

Само преди няколко седмици Оуен Койл напусна новака във Висшата лига Бърнли и пое закъсалия Болтън. Феновете на „виненочервените” посрещнаха Койл не с аплодисменти, тъй като той класира отбора на техните сърца в елита на Англия, а с освиркания.

Множество транспаранти против мениджъра бяха издигнати на „Рийбок Стейдиъм” – „Койл – Ти си Юда”, „Защо се продаде г-н Койл” и други.

Все пак бившият футболист на Болтън и неговите възпитаници взеха ценни три точки в борбата си за оцеляване.

Уондърърс са 15-и с 21 точки, докато наследникът на Койл Браян Лоус все още няма победа начело на Бърнли. Тимът вече е в зоната на изпадащите – 18-а позиция с 20 точки.

Арсенал се завърна на върха след важна победа над Уулвс (ВИДЕО)