Автогол спаси Левски срещу Сливен в осминафинала за Купата на България

С много трудности и късмет, Левски отстрани Сливен в осминафиналите на турнира за Купата на България. „Сините” трябваше да играят 120 минути, за да пречупят коравия си съперник с 2:1.

С много трудности и късмет, Левски отстрани Сливен в осминафиналите на турнира за Купата на България. „Сините” трябваше да играят 120 минути, за да пречупят коравия си съперник с 2:1. Отборът на Емил Велев надиграваше през по-голямата част своя съперник, но не можа дълго време да се справи с противника си. Накрая автогол обърна мача и Левски стигна фо четвъртфиналите на турнира.

Коста Янев откри за гостите още в 3-ата минута, Жеан Карлос изравни в 68-ата, а автогол на Стефан Киков в 111-ата доведе нещата до 2:1 за Левски.
С мокрото и студено време в София, пред около 2000 зрители, мачът започна интересно още от самото начало.

Още в третата минута националът Коста Янев откри резултата. Халфът получи топката близо до точката на дузпата и хитро вкара в десния ъгъл на вратата.
След това Левски натисна съперника си, но до изравняване на се стигна. Най-опасното положение в домакините бе в 30-ата минута, когато Георги Сърмов удари греда след силен удар отдалеч.
В 38-ата минута Левски отправи и първия точен удар към вратата. След като Жоазиньо отправи удар към Здравко Чавдаров. Сливен пък имаше също един точен удар, когато бе отбелязан голът.
По време на мача спортният директор Даниел Боримиров изпадна в спор с бившия шофьор на Илия Павлов –Димитър Джамов, който сега е бизнесмен, за съдийството в мача. Джамов твърдеше, че реферът Станислав Тодоров е подкрепял Левски, докато Боримиров отричаше и контрира с мача Сливен – ЦСКА, в който домакините бяха подкрепени от рефер Николай Йорданов.

През втората част единственият отбор на терена бе Левски. Играчите на Емил Велев наложиха тотален натиск на Сливен, който се прибра в собствената си половина.
Логично, Левски изравни. В 68-ата минута Николай Димитров направи перфектна асистенция на Жеан Карлос, който вкара на празна врата.
След гол обаче Левски намали темпото и не може да обърне напълно мача.
Старши треньорът на Левски Емил Велев направи и трите си позволени смени, докато Георги Дерменджиев не използва нито една от разрешените три.
През продълженията мачът не промени много своя облик. Левски създаде само една опасност пред Чавдаров, който се намеси перфектно. Сливен обаче изнесе играта и започна да играе по-равностойно.

В 102-ата минута Петър Петров бе изведен сам срещу Георги Петков. Нападателят обаче реши да отправи удар почти веднага, макар че имаше възможност да напредне още няколко метра, и стреля право в Петков, който спаси.

Така се стигна до 111-ата минута, когато Левски поведе. Вагнер подаде след нарушение към Гаджев, който стреля неточно, но топката се отби в Стефан Киков, който си вкара автогол.

В последните минути гостите се опитаха да изравнят, но силите им не стигнаха да се доберат до дузпите.