Славия надви 9 от Черно море за първа победа от 2 месеца +СНИМКИ

Радуканов дебютира пред домашна публика с успех 2:0

Славия постигна първа победа от 2 месеца насам, след като надви гостуващия Черно море с 2:0 на своя стадион пред 300 зрители. С голове на Павле Попара и Атанас Курдов във всяко едно от полувремената „белите” прекъснаха негативните серии от 7 мача без успех и 4 поредни поражения, за да се изкачат с една позиция по-нагоре и да заемат 11-ото с 14 точки.

Успехът е първи за новия треньор на „белите” Милен Радуканов. Той дойде в първия му мач пред собствена публика, след като дебютира начело със загуба от Берое в миналия кръг.

Черно море, който завърши мача с 9 души заради червен картон на Росен Колев и контузия на Стефан Станчев при извършени три смени, се бори до последно, като пропусна да открие резултата през първото полувреме, когато създаде три положения.

„Моряците”, които развалиха серията от две поредни победи, засега остават на 6-ото място с 23 точки, с 1 пред Левски, който гостува утре на Локомотив (Пд).

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Между 10-ата и 12-ата минути Черно море създаде две идентични положения пред вратата на Петков, който се намеси решително при ударите на Бергонси и Бакари в долните ъгли.

Иначе играта изглеждаше равностойна със силови единоборства в центъра на терена. Славия владееше повече топката, но отстъпваше при ситуациите пред двете врати.

Черно море пропусна най-чистото си положение в 22-ата минута, когато Бакари се размина с центриране на Коконов, но Райков засече от втора позиция. Петков обаче със сетни усилия отново запази мрежата си суха.

Курдов направи непростим пропуск в 33-ата минута преди Попара да открие в 36-ата. Сърбинът се разписа на добавка след блокиран удар на пробилия през центъра Радослав Димитров.

Окрилени от откриващото попадение, „белите” се разиграха точно преди почивката. В 40-ата минута Галин Иванов излезе сам срещу Китанов, но прехвърли вратата, а минута по-късно Шалаев стреля с глава над напречната греда.

Минута преди почивката Черно море можеше да възстанови статуквото, но Велков изчисти от голлинията удар на Венков.

С изтичането на редовното време топката срещна ръката на Симеон Райков в наказателното поле на Черно море, но реферът Димитър Андреев прецени, че няма основания да се отсъди дузпа.

С подновяването на играта Даниел Георгиев получи тежка контузия и бе изкаран от стадиона на носилка. Бекир Расим го замени, а преди това, на почивката, Окоро влезе вместо Коконов.

Вратарят Китанов игра в типичния си стил като либеро и с летящ плонж изби топката при извеждащ пас към Галин Иванов пред наказателното поле.

Черно море остана с човек по-малко в 61-ата минута, когато Росен Колев получи втори жълт картон за много груба игра срещу Да Силва.

Минута по-късно последният нахлу мощно в пеналта и стреля, но Китанов улови.

Веднага след това Черно море, който заигра по-агресивно и активно, направи бърза контраатака. Окоро осъществи самостоятелен рейд, като навлезе в пеналта и отправи страхотен шут към долния десен ъгъл, но топката премина на сантиметри от гредата.

Ролите се размениха и в 68-ата минута Галин Иванов отне от Бакари и изведе прекрасно Курдов, който успя да се измъкне между двама в зелено-бяло и да стреля, но Китанов улови по перфектен начин.

Така се стигна до 82-ата минута, когато Славия вкара втори гол и на практика реши мача в своя полза. Курдов стреля неспасяемо, като топката срещна сглобката и тупна зад голлинията. Това е 8-ият гол в „А” група за нападателя.

До края шут на резервата Радослав Василев бе блокиран самопожертвователно от Александър Александров, докато друга резерва- Стефан Станчев, получи контузия и не можа да доиграе мача.

Така Черно море завърши мача с 9 души и с разочарованието от злополучното му развитие преди домакинството на ЦСКА в следващия кръг.

Славия пък отива в Разград в 16-ия кръг.