Болт и Фрейзър-Прайс са №1 за 2013 година

Рускинята Елена Исинбаева бе наградена за цялостната си кариера

Спортистите от Ямайка Юсейн Болт и Шели-Ан Фрейзър-Прайс спечелиха наградите за лекоатлет и лекоатлетка на годината на галавечер на Международната федерация по лека атлетика (ИААФ) в Монако.

Болт печели наградата за пети път в последните шест години. Другите двама номинирани финалисти при мъжете бяха украинският състезател в скок на височина Богдан Бондаренко и британският бегач на дълги разстояния Мо Фара.

Юсейн Болт спечели три златни медала на световното първенство в Москва през август - на 100, 200 и 4 по 100 метра, с което заслужи наградата за номер 1 за годината.

При жените Шели-Ан Фрейзър-Прайс спечели също три златни медала в същите дисциплини като Болт и заслужи приза на ИААФ в конкуренцията на чешката състезателка на бягане с препятствия Сузана Хейнова и гюлетласкачката от Нова Зеландия Валери Адамс.

Победителите в анкетата Болт и Фрейзър-Прайс получиха и по 100 000 долара от ИААФ.

В другите категории рускинята Елена Исинбаева бе наградена за цялостната си кариера в леката атлетика. Такава награда получи и американецът Дуайт Филип.