Нов гол за Александър Колев в белгийската втора лига

Българският младежки национал Александър Колев отново вкара гол за Геел, но тимът му изпусна победата в 18-ия кръг на белгийската втора дивизия срещу Уайт Стар Брюксел. Срещата завърши 1:1 въпреки надмощието на Геел през по-голямата част от мача.

Софиянецът се разписа в 51-ата минута с глава, след като засече центриране на първа греда и изпревари защитник на гостите. Оше в 10-ата минута той пробва далечен изстрел от над 25 метра с левия крак, но топката се отби в страничната греда.

Активността на българина създаде добри възможности за Адесаня и Томас Фредрикс, които обаче не успяха да вкарат от близо. Гостите изравниха в 76-ата минута чрез Момоду Фал, който влезе като резерва. За гостите от Брюксел малко повече от час игра бившият нападател на Левски и Локомотив (Пловдив) Базил де Карвальо, който обаче не се запомни с нищо.  Де Карвальо има 6 гола тази есен, но не е поразявал мрежата от 6-и октомври.

След това равенство Геел се смъкна на 15-о място в класирането с 18 точки, докато Уайт Стар е 12-и с 20. Начело е Юпен с 39.

Георги Минчев с хеттрик в Кипър

Нападателят носи триумф с 5:4

Страхотен Десподов спаси ПАОК от срам в Гърция

Капитанът на България с перфектна асистенция в добавеното време за 1:1

ОБЗОР: Георги Костадинов със силен мач за АПОЕЛ срещу Арис (ВИДЕО)

Претендентите за титлата в Кипър с домакински победи

Ковачев бе титуляр за Ахмат при сензационен успех над ЦСКА (Москва)(ВИДЕО)

Отборът на българина изненада противника си

Георги Миланов с гол за Динамо (Букурещ), отборът му обаче се издъни в края (ВИДЕО)