Две на две - победи и загуби за българите във Франция

"Българските" отбори в мъжкия шампионат на Франция записаха две победи и две загуби в единадесетия кръг. След като Ивайло Барутов премина от Оаз Университе (Бове) в гръцкия Етникос (Александруполис), тимовете с българско участие във френското първенство останаха четири.

Данаил Михайлов игра като титуляр за домакинската победа на Фойе Лек (Сен Куентин) с 3:1 (25:23, 25:14, 21:25, 25:20) над Рен Волей 35 (Рен). Той завърши с 10 точки (1 ас, 7 атаки, 2 блокади) и впечатли с отлично посрещане от 73%.

Принос за другия "български" успех имаше Божидар Славев, който записа 7 точки (6 атаки, 1 блокада) за чистата домакинска победа на ТЛМ (Туркоан) над Араго (Сет) с 3:0 (25:17, 25:21, 25:22). Той също регистрира добра ефективност на посрещането - 67%.

Виктор Шаралиев стана топреализатор за Нарбон Волей (Нарбон) при поредната загуба на отбора. Бившият отбор на Барутов Оаз Университе разгроми гостуващия Нарбон с 3:0 (25:14, 25:20, 25:21). Българският център на Нарбон отбеляза 11 точки (8 атаки, 3 блокади).

Контузеният Атанас Търкаланов продължава да не играе, а отборът му ТВБ (Тур) записа първата си загуба за сезона, при това като домакин - 1:3 (23:25, 21:25, 25:19, 20:25) срещу Пари Волей (Париж), който измести ТВБ от върха на таблицата и го прати на второ място във временното класиране с 28 точки.

ТЛМ (Туркоан) и Фойе Лек (Сен Куентин) са съответно на четвърто и пето място с по 22 точки, а Нарбон Волей държи предпоследното тринадесето място с 6 точки.