Реклама
28 април 2010 16:40 Христо Евстатиев
Фото: Пресслужба на Черноморец, ring.bg
Драма с дузпи прати Черноморец (Поморие) на финал за Купата (видео)
Двата тима не успяха да се победят след редовното време, което завърши при резултат 1:1. Стоилов откри резултата в 13-ата минута в полза на гостите от Каварна, а Филипов 20 по-късно изравни. След двете продължения резултатът се запази, а при рулетката на дузпите възпитаниците на Петър Хубчев бяха по-точни и с общ резултат 4:1 стигнаха до спора за трофея.
Над 4000 зрители присъстваха на Градския стадион в Поморие като останаха изключително доволни след драмата, която се разигра на изкуствения терен. С изключителен принос за класирането на Черноморец бе вратарят Георгиев, който отрази три удара от бялата точка на играчи на Калиакра.
Така на 5-и май Черноморец (Поморие) ще играе на финала в надпреварата, а съперник на „поморийските акули” ще е победителят от другия полуфинал между Чавдар (Етрополе) и Берое (Стара Загора)
Мачът започна в спокойно темпо. Домакините се опитваха да владеят повече топката, а гостите от Каварна организираха отлични контраатаки. В 6-ата минута Божинов центрира от свободен удар, но ударът на Костадинов с глава мина покрай гредата.
Контрите на Калиакра ставаха все по-опасни и в 13-ата минута един от лидерите в Източна „Б” група откри резултата. Вратарят на Черноморец Георгиев сгреши фатално при една дълга топката, след последвалия карамбол кълбото попадна у Стоилов, който я промуши между краката на защитник на домакините, останал на голлинията. Последваха още няколко добри атаки на каварненци, но Петков на два пъти и Седула не се възползваха от тях.
В 33-ата минута домакините от Поморие стигнаха до изравняването. След центриране отляво, Филипов овладя топката на гърди и падайки я прати от въздуха във вратата на гостите. Страхотно попадение на футболиста – 1:1.
Последваха слаби 10-ина минути, в които двата тима не стигнаха до добри голови положения. В даденото от главния съдия Георги Йорданов добавено време на първата част, Калиакра бе близо до втори гол. Михайлов получи страхотен пас от свой съотборник, излезе очи в очи с Георгиев, но се забави и Пехливанов изчисти в ъглов удар.
Черноморец (Поморие) и Калиакра (Каварна) се оттеглиха на почивка при резултат 1:1.
Отборът на Филип Филипов започна по-добре вторите 45 минути като осем минути след подновяването на играта Петков стреля опасно с глава, а Георгиев спаси със сетни усилия. Последва удар на Михайлов от средна дистанция, който също не намира целта.
През втората част нещата на терена се промениха – Калиакра владееше повече топката и организираше постепенни атаки, а Черноморец контраатакуваше. В 77-ата минута при една от тях Костадинов падна в наказателното поле след съприкосновение с Бонев, но главният рефер реши да не отсъжда наказателен удар. Двата тима продължиха да играят предпазливо, готвейки се за евентуалните продължения.
Две минути преди края на редовното време капитанът на гостите от Каварна Райчев направи груб фаул срещу Божинов и за втори жълт картон бе отстранен от игра – Калиакра остана с човек по-малко. 120 секунди по-късно Божинов можеше да донесе успеха за отбора на Петър Хубчев, но вратарят Добрев спаси своя тим.
Черноморец и Калиакра не успяха да се победят в редовното време – 1:1. Така двата тима трябваше да определят финалиста в турнира за Купата на България след две продължения от по 15 минути и евентуално след изпълнение на дузпи (при ново равенство след допълнителните 30 минути).
През първото продължение „поморийските акули” бяха по-добрият отбор на терена, но вратарят на Калиакра Добрев бе блестящ. В 111-ата минута на мача резервата Филипов бе спънат от Стефанов в пеналта, но Йорданов не посочи бялата точка. Натискът на домакините се усили, но не даде резултат. В 120-ата минута Садула можеше да реши всичко, но стреля над вратата от около 6 метра.
Рулетката на дузпите трябваше да определи финалиста в надпреварата.
При 11-метровите наказателни удари играчите на Калиакра бяха крайно неточни, пропуски направиха Димитров, Кючуков и Събев, като и трите бяха спасени от стража на домакините Георгиев. За „поморийските акули” точни бяха Филипов, Божинов и Костадинов, и с общ резултат 4:1 Черноморец (Поморие) се класира за финал в турнира за Купата на България.

![]() |
ЧЕРНОМОРЕЦ (ПОМ) |
1 : 1Продъл |
КАЛИАКРА |
![]() |
28 април 2010 14:00, Зрители: 4000, Стадион: Градски стадион, Поморие,
Гл.съдия: Георги Йорданов
|
|
|
Събития
125' | Черноморец (Пом) ще играе финал в турнира за Купата на България |
125' | Край на мача, Черноморец (Поморие) - Калиакра 3:1 след изпълнение на дузпи |
125' | ![]() |
124' | ![]() |
124' | ![]() |
123' | ![]() |
123' | ![]() |
122' | ![]() |
122' | ![]() |
120+1' | Край на редовното време, Черноморец (Поморие) - Калиакра 1:1 |
120+1' | ![]() |
120' | Дузпи ще решат спора между двата тима |
120' | ![]() |
118' | ![]() |
114' | ![]() |
113' | Нова добра намеса на Добрев след центриране отляво |
111' | ![]() |
107' | ![]() |
105' | Начало на второто продължение |
105' | Край на първото продължение, Черноморец - Калиакра 1:1 |
105' | Много добра изява на Пехливанов в защита, спрял набег на Садула |
100' | ![]() |
99' | ![]() |
99' | ![]() |
95' | ![]() |
94' | Добрев увисна след центриране от ъглов удар, но няма кой да засече топката |
91' | Начало на първото продължение |
90+4' | Следват продължения |
90+3' | Край на редовното време - Черноморец - Калиакра 1:1 |
90+2' | ![]() |
90+2' | ![]() |
90+1' | ![]() |
88' | ![]() |
86' | ![]() |
86' | ![]() |
81' | ![]() |
81' | ![]() |
80' | Сбиване между футболисти от двата отбора |
79' | Митев стреля от 25 метра, Добрев лови |
77' | Костадинов пада в наказателното поле след съприкосновение с Бонев, реферът не посочва бялата точка |
75' | ![]() |
74' | ![]() |
74' | ![]() |
73' | През втората част Калиакра владее повече топката, а Черноморец се опитва да организира бързи контраатаки |
71' | ![]() |
70' | ![]() |
69' | Удар на Стоилов е блокиран от играч в синьо |
67' | ![]() |
62' | ![]() |
58' | ![]() |
56' | Стоилов получава контузия, но след минута се завръща в игра |
53' | ![]() |
49' | ![]() |
46' | Начало на втората част |
45+1' | Край на първата част, Черноморец (Пом) - Калиакра 1:1 |
45+1' | ![]() |
40' | ![]() |
36' | ![]() |
33' | ![]() |
28' | ![]() |
28' | ![]() |
25' | ![]() |
24' | Слаб удар на Михайлов от дистанция, без проблеми за Георгиев |
21' | ![]() |
19' | Стоилов нахлува по лявото крило, но центрирането му е слабо |
15' | Петков стреля от около 25-ина метра, топката не намира целта |
13' | ![]() |
12' | Изсипана топка в пеналта на Калиакра, вратарят на гостите е фаулиран |
6' | ![]() |
5' | Гостите от Каварна са по-добрият отбор в началните минути |
1' | 4000 зрители са дошли на Градския стадион в Поморие |
1' | Начало на срещата |
Реклама
Коментари
Секция "Коментари" е предоставена за мнения и коментари от читателите на novsport.com. Препоръчителна минимална възрастова граница 18 години.
Novsport.com не носи отговорност за съдържанието на тази секция. Посетителите използват и четат раздела на своя отговорност.
Цена на билета-2.00 лв.
Записванията се извършват на телефони: 0889669863 и 0596/2 88 00-Кристина Арабаджиева и 0596/2 88 02 ; 0889669019-Стоян Джисов.