Барселона унижи Базел на „Сейнт Якобс Парк” – 5:0

Барселона изнесе истинска футболна лекция при гостуването си на Базел, унижавайки местния тим с 5:0, в мач от Шампионската лига. Каталунците имаха пълно игрово предимство на терена на „Сейнт Якобс Парк”, като отбелязаха 5 гола за 48 минути във вратата на смаяните домакини.

Барселона изнесе истинска футболна лекция при гостуването си на Базел, унижавайки местния тим с 5:0, в мач от Шампионската лига. Каталунците имаха пълно игрово предимство на терена на „Сейнт Якобс Парк”, като отбелязаха 5 гола  за 48 минути във вратата на смаяните домакини. Интересното е, че всички попадения бяха отбелязани от юноши на клуба. Меси откри головата сметка в 4-ата минута, а след четвърт час игра Барса водеше с 2:0 след попадение на Бускетс. След това дойде ред на Боян Къркич, който покачи на 3:0 в 22-ата минута, а секунди след началото на второто полувреме отбеляза четвърти гол в мрежата на Констанцо. Само две минути и Шави Ернандес записа името си сред голмайсторите – 0:5. Гостите можеха да запишат и още по-изразителна победа, но се смилиха над своя съперник, който все още няма спечелена точка в групата. Барселона е на първо място със пълен сбор от точки след три изиграни срещи