ПАДЕНИЕТО ПРОДЪЛЖАВА! Лудогорец не победи и Ботев (Пд) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бъдещето на треньора Антони Здравков под въпрос след 1:1 в Разград

Лудогорец продължава със слабите си изяви и във втори пореден мач стига до равенство. В днешния 22-и кръг на Първа лига „орлите” направиха 1:1 с Ботев Пловдив, което може да доведе до сериозни проблеми за Антони Здравков. Още след хикса с Верея в предния кръг се появи информация, че специалистът може да бъде сменен на треньорския пост.

Иначе в днешния мач Лудогорец направи множество пропуски и стигна само до един гол, чийто автор бе Джоди Лукоки в 47-ата минута. За „канарчетата” се разписа Антонио Вутов след прекрасна асистенция на Тодор Неделев.

Лудогорец продължава да е едноличен лидер в Първа лига с 53 точки. Втори е ЦСКА с 45, а Левски е на трето място с 42. Ботев Пловдив допълва първата четворка с 39 точки.

Двубоят започна добре за гостите, които в първите десетина минути владееха повече топката и успяха да отправят два точни удара към противниковата врата. Първо Тодор Неделев пробва рефлекса на Илиев от фаул, но националният вратар се справи отлично и изби, а секунди след това Кардосо също пробва далечен удар, но пак без успех.

Лудогорец бързо отвърна с опасна атака и удар от дистанция на Вандерсон, който обаче нямаше нужната точност.

Лудогорец изравни постепенно играта и започна по-начесто да атакува и да се задържа в половината на „канарчетата”.

След вихрените начални минути темпото на игра спадна, като нито един от двата тима не успяваше да предложи нещо интересно в предни позиции.

Най-интересната ситуация бе създадена от домакините в 37-ата минута, когато след отличен рейд отдясно на Лукоки топката бе пусната за Вандерсон, който от няколко метра не успя да насочи в опразнения ъгъл на вратата и изкара в аут.

Още при първата си възможност „орлите” поведоха в резултата след почивката. В 47-ата минута Антон Недялков направи отлично центриране отляво към далечната греда, където Джоди Лукоки засече на празна врата за 1:0.

След по-малко от десет минути „орлите” имаха отлична възможност да удвоят, след грешка в отбраната на гостите, но Джоди Лукоки не се ориентира бързо в пеналта и от чиста позиция прати в аут.

В 68-ата минута Кристиан Димитров  овладя в центъра и веднага пусна за Неделев, който направи страхотен пробив в половината на домакините. Последва центриране за Вутов, той засече топката в движение, кълбото се топна в земята и премина над плонжа на Пламен Илиев за да влети в мрежата – 1:1.

Удар на Швиерчок в 77-ата изненада Кайзер, който не се намеси добре, след което и Вандерсон не направи точна добавка.

Яцек Горалски също получи възможност да отбележи, но ударът му в 80-ата минута бе отразен от Даниел Кайзер.

Лудогорец продължи с мощната офанзива до последния съдийски сигнал, а в добавеното време Антонио Вутов изпусна нервите си и реферът му показа първо жълт картон, след което и директен червен.

„Канарчетата” удържаха резултата и поделиха точките с Лудогорец.

Официално: Локо (Пд) разтрогна с Хоркаш

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона