„ЧЕРНО-БЯЛ“ ДЕЛИРИУМ: Пловдивският Локомотив тръгна с гръм и трясък към финала (ВИДЕО+СНИМКИ)

Септември загуби с 0:4 на "Лаута"

Локомотив Пд вече може да мисли за финала на турнира за Купата на България, след като надигра у дома Септември с категоричното 4:0 и спокойно чака полуфиналния реванш в София след седмица.

Срещата в Пловдив бе решена още преди да е изтекъл половин час игра, тъй като Момчил Цветанов оформи класиката още в 28-ата минута.

Преди това капитанът Димитър Илиев откри от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него, а Стивън Езе удвои с глава след центриране на Един Бахтич. Малко преди края пък Игор Банович сложи точка на спора.

Първите два удара в срещата, играна пред едни от най-пълните трибуни на стадион „Лаута“ от доста време насам, бяха дело на Бахтич, но без успех.

В 12-ата минута вратарят на домакините Мартин Луков направи важно спасяване, а в ответната атака „смърфовете“ получиха дузпа, превърната в гол от Митко Илиев.

Пет минути след попадението Локомотив вкара и второ такова, след като Бахтич намери с центриране Езе непокрит в пеналта и снажният бранител се разписа отблизо с глава.

Това се случи в 19-ата минута, а в 28-ата Момчил Цветанов завърши резултатно една отлична контраатака на „черно-белите“.

След вихреното начало домакините логично намалиха оборотите, докато гостите така и не успяха да застрашат сериозно вратата, с изключение на едно положение в началото на втората част.

Тогава Стивън Езе се размина с топката след центриране на Борис Галчев, а Асен Чандъров опита параболичен удар с глава, но Луков с една ръка не позволи на топката да влезе в горния му десен ъгъл.

Три минути преди края на редовните 90 пък Момчил Цветанов отне топката в центъра и подаде на Игор Банович, който напредна и стреля мощно от границата на наказателното поле и почти сигурно прати пловдивския Локомотив на първи финал за Купата на България от шест години насам.

Съперник в него ще е победителят от сблъсъка между Ботев Пловдив и ЦСКА.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: 71. Мартин Луков, 15. Димитър Везалов, 6. Стивън Езе, 20. Милош Петрович, 91. Абделхаким Буна, 7. Момчил Цветанов, 29. Янко Ангелов, 34. Игор Банович, 13. Един Бахтич, 14. Димитър Илиев (к), 77. Анте Аралица;
Резерви: 1. Илко Пиргов, 5. Асен Георгиев, 25. Лукас Масоеро, 9. Бирсент Карагарен, 12. Ален Ожболт, 10. Парвиз Умарбаев, 50. Йосип Томашевич;
Треньор: Бруно Акрапович;

СЕПТЕМВРИ: 1. Валентин Галев, 6. Александру Бенга, 23. Александър Дюлгеров, 10. Асен Чандъров, 8. Борис Галчев (к), 22. Георги Стоичков, 19. Дарко Глишик, 13. Здравко Димитров, 9. Илия Димитров, 24. Суад Сахити, 26. Фабиано Алвеш;
Резерви: 21. Янко Георгиев , 17. Димитър Костадинов, 25. Иван Стоянов, 20. Кристофър Масамба, 15. Матео Стаматов, 18. Владимир Николов;
Треньор: Мариан Христов

90+3' КРАЙ НА МАЧА! ЛОКОМОТИВ ПОБЕДИ СЕПТЕМВРИ С 4:0 И ЧАКА СПОКОЙНО РЕВАНША СЛЕД СЕДМИЦА В СОФИЯ.

87' ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ - 4:0! Игор Банович оформя разгрома в първия полуфинал за Купата на България.

68‘ Двамата треньори извършват първите си смени в срещата. Кристофър Масамба заменя Илия Димитров в Септември, а Един Бахтич отстъпва мястото си на Ален Ожболт.

55‘ Второ решително спасяване на Мартин Луков! Стивън Езе се размина с топката след центриране на Борис Галчев, а Асен Чандъров опита параболичен удар с глава, но вратарят на домакините с една ръка не позволи на топката да влезе в горния му десен ъгъл.

48' Втори жълт картон в мача. Той е за Момчил Цветанов, който задържа Суад Сахити от Септември.

46' НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Футболистите на Локомотив подновиха играта от центъра, макар и от втория опит.

45+2‘ КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВЕМЕ. Локомотив се оттегля на почивка с класически аванс.

39‘Янко Ангелов от домакините и Илия Димитров от гостите имат нужда от медицинска помощ след единоборство помежду си, но продължат участието си в полуфинала.

28' ГОООЛ! ЛОКОМОТИВ ВЕЧЕ ИМА КЛАСИЧЕСКИАВАНС! Момчил Цветанов вкара за 3:0 след образцова контраатака на домакините и те сякаш отказаха гостите за по-малко от половин час игра!

19‘ ГОООЛ! ЛОКОМОТИВ ПОВЕЖДА С 2:0 още преди да са изтекли първите 20 игрови минути. Стивън Езе вкара с глава след центриране на Един Бахтич.

14' ГОООЛ! ЛОКОМОТИВ ОТКРИВА РЕЗУЛТАТА! Димитър Илиев реализира дузпата - 1:0!

13‘ Дузпа в полза на Локомотив, след като Димитър Илиев е повален в наказателното поле на гостите.

12‘ Септември отговори на предизвикателството, след хубав рейд на Асен Чандъров, но Мартин Луков успя да спаси!

9‘ Дебютният жълт картон в полуфиналите на турнира вече е факт! Получава го Янко Ангелов за нарушение в средата на терена.

7‘ Първата добра възможност в мача се откри пред Бахтич в осмата минута, когато Бума проби в пеналта и подаде към Димитър Илиев, който пусна към австриеца, ала изстрелът на последния бе блокиран.

1' Мачът на "Лаута" започна с минута мълчание.