България на полуфинал на Европейското за девойки след драматично равенство с Гърция

Най-резултатна за българския тим беше Мари Томова

Националният отбор на България по хандбал за девойки до 19 години на практика се класира за полуфиналите на Европейското първенство, на което сме домакини във Варна.

Воденият от Веселина Златева тим направи изключително драматично равенство срещу състава на Гърция - 26:26 (11:11) в третия си мач от Група А на турнира, игран тази вечер пред около 500 зрители в зала "Конгресна" на ДКС в Морската ни столица.

По този начин българските девойки са твърдо на второ място в класирането с 2 победи, 1 равенство и 5 точки. България е сигурен полуфиналист, тъй като това беше последната среща за тима на Гърция, който остава 3-и с 4 точки след 1 победа, 1 равенство и 2 загуби, с което ще продължи борбата за местата от 5-о до 8-о. Утре (18 юли) пък България ще играе със Сърбия, която е с 3 победи от 3 мача и 6 точки, в последната си среща от груповата фаза, която ще бъде и директен сблъсък за първото място. Двубоят е отново от 19,00 часа в зала "Конгресна".

Гърция започна по-добре през първото полувреме и поведе с 9:3, но след това българските момичета показаха отлична игра в защита и стигнаха до равенство 11:11 на почивката. Двата отбора продължиха да играят динамично и през втората част и резултатът се движеше гол за гол. Гърция изпусна страхотен шанс за победата в последните секунди като пропусна 7-метрово хвърляне. Така срещата завърши при 26:26, което бе достатъчно на България да се класира за полуфиналите.

Най-резултатна за българския тим беше Мари Томова с 8 гола за победата, която закономерно беше обявена и за най-полезна състезателка (MVP) на мача. За гъркините Екатерини Кукмиси заби страхотните 13 попадения, но и нейните усили     не бяха достатъчни за успех.