И пак Дани Младенов! Донесе пето равенство на Етър (ВИДЕО)

Царско село с четири точки в два поредни мача далеч от дома

Етър записа пето равенство този сезон. Тимът направи 1:1 с Царско село на ст. "Ивайло" в мач от 6-ия кръг на efbet лига. В герой за домакините отново се превърна Даниел Младенов, който отбеляза изравнителния гол. Преди това Георги Минчев беше дал аванс на "царете", които спечелиха четири точки в два поредни мача далеч от дома. Миналия кръг столичани записаха исторически първи успех в елита - 2:0 срещу Ботев в Пловдив.

Гостите поведоха още в 8-ата минута, след майсторско изпълнение на Георги Минчев. Той засече с глава центриране на Ивайло Марков и прати топката в мрежата зад Христо Иванов. Попаденията бе първо за голмайстора на Царско село в елита този сезон.

Десет минути след това домакините можеха изравнят. Густаво Карбониери не не изчисти топката по най-добрия начин, тя попадна в Даниел Младенов, който от близо разстояние стреля, но Димитров реагира блестящо.

В 29-ата минута грешка в защитата на Царско село беше наказана от домакините. Даниел Младенов изпревари Реян Даскалов и от малък удар простреля Мартин Димитров. Това беше шестото му попадение през настоящата кампания.

Вратарят на Царско село предотврати нов гол в 37-ата минута, когато отрази удар на Румен Руменов от над 20 метра. До края на първата част футболистите на Росен Кирилов продължиха да бъдат по-активни, но втори гол във вратата на софиянци не падна.

Веднага след подновяването на играта удар с глава на Минчев не намери целта. В ответната атака нападателят на домакините Флорант Боджадж също стреля над вратата. Етър бе много близо до пълен обрат секунди по-късно, когато топката попадна в Дани Младенов, който навлезе в наказателното поле и стреля, но встрани от вратата.

В следващите минути двата отбора си размениха по няколко опасни положения, след които обаче трети гол на стадион “Ивайло” не падна. Първо Родни Антуи влезе отляво в наказателното поле и стреля, но топката се оплете във външната част на мрежата. Красимир Станоев от домакините опита да изненада Димитров с далечен удар, но без успех.

Четвърт час преди края Йордан Апостолов стреля силно, но топката премина малко над вратата. В последните минути “болярите” хвърлиха всички сили в опит да стигнат до пълен обрат, но победно попадение така и не падна.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЕТЪР: 1. Христо Иванов, 23. Александър Дюлгеров, 3. Артьом Артюнин, 11. Даниел Младенов, 84. Здравко Илиев, 31. Красимир Станоев, 22. Никола Колев, 25. Крум Стоянов, 8. Румен Руменов, 98. Светослав Ковачев, 10. Флорент Боджадж

ЦАРСКО СЕЛО: 1. Мартин Димитров, 17. Реян Даскалов, 2. Густаво Карбониери, 4. Ивайло Марков, 44. Божидар Кацаров, 6. Антонио Георгиев, 8. Уесли Ната, 14. Веселин Минев, 21. Емануил Манев, 10. Георги Минчев, 11. Родни Антуи