Дунав (Русе) затрудни Локо (Пд), но в крайна сметка загуби (ВИДЕО)

Страхотен Митко Илиев изведе "черно-белите" до пълен обрат

Носителят на Купата на България Локомотив (Пловдив) обърна у дома Дунав (Русе) с 3:1 в последния мач от шестия кръг на efbet Лига и се доближи само на точка от върха във временното класиране, оглавявано от шампиона Лудогорец.

Мачът започна много добре за гостите от Русе, които поведоха още в 9-ата минута, когато домакините загубиха топката в центъра, а при контраатаката Ивайло Лазаров изведе Стефан Христов и последният се разписа за 0:1. Нападателят получи топката на границата на наказателното поле и с левия крак прати топката в мрежата на Мартин Луков.

В 22-ата минута гол на Ален Ожболт бе отменен заради засада, а повторенията на ситуацията показаха, че положението е спорно. Това решение вбеси щаба на „смърфовете“, но секунди по-късно съдията Станимир Тренчев посочи бялата точка в тяхна полза. Бирсент Карагерен се пребори за топката с Ивайло Лазаров, след което се строполи на земята след контакт с капитана на русенци Мартин Ковачев. Капитанът на домакините Димитър Илиев (25-дузпа) бе безапелационен при изпълнението на 11-метровия наказателен удар и изравни за 1:1.

С едва втория си точен удар през първата част играчите на Бруно Акрапович стигнаха до пълен обрат. В последните секунди от добавеното време на първото полувреме Бирсент Карагерен (45+3) засече с глава центриране отляво и вкара на бившия си тим за 2:1.

През втората част домакините решиха нещата в своя полза с още един гол на капитана си Димитър Илиев (55). „Драконите“ загубиха топката в центъра, Петър Витанов я задържа и я подаде към Илиев, който финтира защитник и с техничен удар прати топката в горния десен ъгъл на Макенджиев за 3:1. Това бе седмо попадение за Илиев от началото на сезона във всички турнири. До края на мача нито един от двата тима не успя да реализира някое от положенията си и резултатът остана непроменен.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

Локо Пловдив: Мартин Луков, Дейвид Малембана, Стивън Езе, Милош Петрович, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Бирсент Карагарен, Йосип Томашевич, Димитър Илиев, Анте Аралица, Ален Ожболт

Дунав: Благой Макенджиев, Росен Колев, Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Александър Исаевски, Диян Димов, Самир Аясс, Ивайло Лазаров, Мартин Костадинов, Стефан Христов, Ахмед Ахмедов