ДРАМА НА "ЛАУТА"! Изпусната дузпа провали Черно море (ВИДЕО+СНИМКИ)

Варненци играха с човек повече от 38-та минута, но Арда удържа при рекорда на Николай Йорданов

Черно море изпусна отличен шанс да се върне към победите в родното първенство, след като при гостуването си от 7-ия кръг на Арда (Кърджали) записа равенство 0:0.

"Моряците" имаха всички шансове да си тръгнат с трите точки от мача, игран в Пловдив, след като играха с човек повече над 50 минути, а освен това изпуснаха и дузпа.

Мачът беше специален за главния съдия Николай Йорданов, който днес ръководи своя мач №255 в елита на България, с което се превърна в едноличен лидер по този показател в историята, изпреварвайки Антон Генов, който записа на името си 254 срещи. Йорданов изсвири великолепно мача и доказа категорично класата си пред цяла България.

Първото опасно положение се откри пред вратата на Арда в 17-ата минута. Панайотов центрира в наказателното поле към Енчев, но последен с топката игра Радослав Василев, който отклони кълбото към собствената си врата. Само съсредоточените действия на Иван Караджов спасиха домакините от автогол.

В 23-ата минута Деян Лозев стреля от разстояние, но топката премина покрай целта. Малко по-късно Мартин Минчев направи пробив отляво, след което центрира към Жоржиньо, но нападателят не успя да се разпише от отлично положение.

Най-интересната ситуация в мач дойде в 37-ата минута, когато Роман Ховсепян направи дузпа срещу Мартин Минчев, а секунди по-късно бе изгонен за пренебрежителния си жест към главния съдия.

Нападателят на "моряците" Жоржиньо изпълни наказателния удар в долния десен ъгъл, но Иван Караджов показа класата си, избивайки кълбото в ъглов удар.

След почивката в 51-ата минута Дарко Глишич стреля от пряк свободен удар, но опитът му премина покрай левия стълб. Малко след час игра Панайотов и Жоржиньо разиграха добре, след което нападателят шутира в близкия ъгъл, но Иван Караджов се намеси отново.

В 79-ата минута Виктор Попов проби отдясно, след което центрира, а кълбото се отби в горната греда. Това беше и последното по-опасно положение в мача и така двата отбора поделиха точките.

Арда продължава да е седми вече с девет точки, докато Черно море няма победа вече пет поредни мача, от които събра едва четири пункта.

Арда - Черно море 0:0

Стартови състави:

Арда: Караджов, Лозев, Крумов, Гаич, Глишик, Мартинов, Жоао Ногуейра, Ховсепян, Делев, Коконов, Василев

Черно море: Дюлгеров, Попов, Енчев, Хантакиас, Панов, Алваро Кардо, Андраде, Дани Кики, Панайотов, Минчев, Жорже Оливейра

Вратарят на Локо (Сф): Дано спрем ЦСКА