УНИКАЛНА ДРАМА! Арда ликува на "Овча купел", греда в 92-та минута спаси победата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Венци Стефанов спря фенове от саморазправа с гостите

Арда шамароса Славия насред "Овча купел" в двубой от 8-ия кръг на efbet Лига, печелейки с 3:2. Головете за домакините отбелязаха Галин Иванов (25) и Владислав Узунов (86). За гостите от кърджалии в герои се превърнаха Спас Делев (21), Ради Василев (31) и Илиша Сам (81 - дузпа).

След равностойно начало на мача, в което нямаше особено интересни моменти пред двете врати, дойде 21-ата минута, когато гостите откриха резултата. Спас Делев изпълни отлично пряк свободен удар и не остави шансове на вратаря Георги Георгиев с удар в горния му десен ъгъл.

Само четири минути по-късно домакините изравниха. След хубава комбинация между Димитър Велковски и Цветелин Чунчуков доведе до центриране към Галин Иванов в малкото наказателно поле. Опитният атакуващ халф рагира бързо и успя да прати топката в мрежата с глава.

В началото на втората част "белите" получиха право да изпълнят дузпа. Дарен Сидоел събори в наказателното поле Цветелин Чунчуков и съдията Петър Костадинов посочи правилно бялата точка. Зад топката застана потърпевшия, но Иван Караджов спаси. Стражът на тима от Кърджали отразява удар от дузпа за втори пореден мач, след като направи същото и срещу Черно море.

Малко по-късно нервите на терена взеха връх. "Белите" посискаха втора дузпа за игра с ръка на Деян Лозев при едно центриране на Велковски. Съдията обаче посочи само корнер. Двамата футболисти се спречкаха помежду си, като бранителят на Славия удари съперника си. Първоначално реферът даде жълти картони и на двамата, като това бе второ предупреждение за играча на гостите. Няколко секунди по-късно обаче съдията догони Велковски и също му показа червен картон. Така двата тима останаха с по десет души.

В 81-ата минута гостите също получиха право да изпълнят дузпа. Елиша Сам бе спънат от доскорошния си съотборник Венцислав Бенгюзов. Израелецът застана зад топката и със силен удар направи 3:1 в полза на Арда.

Пет минути по-късно Славия намали. Резервата Владислав Узунов вкара в отличен далечен удар от границата на наказателното поле за 3:2. До края на мача Славия наложи сериозен натиск, който обаче им донесе само един удар в гредата на Узунов. Защитата на гостите удръжа на напрежението и радостта от победата замина за Кърджали.

В класирането Арда вече е на пета позиция с актив от 12 точки. Славия от своя страна остава с девет и към момента е на девето място.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

СЛАВИЯ: 13. Георги Георгиев, 4. Петър Патев, 6. Давид Хуманес, 38. Милен Гамаков, 19. Димитър Велковски, 35. Георги Йомов, 8. Славчо Шоколаров, 73. Венцислав Бенгюзов, 71. Емил Стоев, 33. Галин Иванов, 9. Цветелин Луков Чунчуков

АРДА: 1. Иван Караджов, 20. Деян Лозев, 5. Зоран Гаич, 71. Пламен Крумов, 12. Дарко Глишик, 27. Емил Мартинов, 33. Дарен Сидоел, 25. Лукас Мартинс, 7. Спас Делев, 17. Иван Коконов, 99. Радослав Василев