НЕПРИЯТНО! Волейболистите отнесоха голям бой от Франция! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Българите се надпреварваха да грешат при първата си загуба на Европейското

Волейболните ни национали отнесоха голям бой от Франция в четвъртия си мач от Евроволей 2019. Селекцията на Силвано Парнди загуби с 0:3 (19, 21, 14) от домакините. Поражението беше първо за България на първенството. Преди това тимът ни бе записал три поредни успеха и вече си беше осигурил класиране на 1/8-финалите. Тази вечер обаче нашите се надпреварваха да грешат и бяха тотално надиграни от "петлите".

"Лъвовете" остават на втора позиция в група "А" с 9 точки (3 победи, 1 загуба), французите са лидери с 12 от 4 успеха.

Двата отбора започнаха равностойно срещата. Постепенно обаче домакините набраха инерция и излязоха напред. "Петлите" доминираха и в следващите минути не оставиха много възможности за противодействие. Ситуацията се запази до 18:11, след което нашите момчета показаха добра игра и стопиха преднината на три точки. Френският сервис и атака обаче отново усложниха положението. При 23:18 на терена се появи звездата Ървин Нгапет. До края положението се запази и французите поведоха без проблем в резултата.

Французите стартираха силно във втората част, след което българите успяха да намалят преднината им. Двата тима продължиха догонването  - "петлите" дръпнаха, нашите отново се доближиха на точка за 9:10 след ас на Георги Сеганов и блокада. Това мобилизира отново състезателите на Лоран Тили, които продължиха да тормозят със сервис българите. Впоследствие нашите успяха още няколко пъти да скъсят дистанцията, но не преодоляха съперника. Не помогна и появата на терена на Теодор Тодоров. Авансът на френския тим нарасна на 2:0 гейма след 25:21.

Третият гейм премина под диктовката на домакините, които имаха пълен превес. В края на гейма нашите реализираха няколко точки, но разликата остана огромна - 25:14 за "петлите".

Утре (17 септември) "лъвовете" се изправят срещу олимпийския вицешампион Италия, в 21:45 ч. б.в.