ЦСКА мина и през Царско село (ВИДЕО+СНИМКИ)

Класическа победа за "червените"

ЦСКА смаза новака в елита Царско село. "Червените" победиха с класическото 3:0 съперника си на "Българска армия". Головете бяха дело на Али Соу (48) и резервите Тиаго (76) и Жеферсон (81).

В 9-ата минута дойде първата по-сериозна ситуация. Соу бе изведен зад гърба на защитата и стреля, а топката рикошира в ръката на Веселин Минев от гостите, но дузпа не последва.

Двубоят продължи да бъде под контрола на ЦСКА, но "червените" трудно стигаха до по-опасни ситуации и нулевото равенство се запази до почивката.

Второто полувреме започна с натиск на домакините, който бързо-бързо се превърна в гол. В 48-ата минута Евандро центрира отдясно, Али Соу стреля с глава, а Иван Чворович не се намеси добре и топката влетя в мрежата му.

В 58-ата минута едва не се стигна до изравняване на резултата, след като Густаво Бусато направи огромна грешка, подавайки топката на Андерсон от Царско село, който стреля, но стражът някак успя да избие.

Две минути по-късно домакините стигнаха до страхотна възможност, с която можеха да удвоят аванса си, но изведеният сам срещу вратаря Соу стреля в страничния стълб.

ЦСКА вкара втори гол в двубоя в 76-ата минута. Греъм Кери пусна страхотен извеждащ пас за резервата Тиаго, който матира Чворович с прекрасен изстрел.

Само 5 минути по-късно Жеферсон, който също влезе от пейката, оформи крайното 3:0 след нова асистенция на Кери.

В 83-ата минута вторият капитан на домакините Рубен Пинто се завърна в игра за отбора, след като не бе играл в официален мач за "червените" точно 2 месеца. Последната му изява бе при загубата с 1:3 от Черно море.

До края на двубоя "армейците" можеха да отбележат още голове, но в крайна сметка такива не паднаха.

С победата ЦСКА излезе на третото място, като вече притежава актив от 19 точки след 10 изиграни срещи в efbet Лига. Царско село от своя страна е предпоследен в първенството с едва 8 точки.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦСКА: 13. Густаво Бусато, 8. Греъм Кери, 10. Евандро, 11. Петър Занев, 14. Вив Соломон-Отабор, 15. Кристиян Малинов, 16. Жанио  Бикел, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 22. Али Соу, 25. Раул Албентоса

ЦАРСКО СЕЛО: 1. Иван Чворович, 3. Мартин Кавдански, 25. Йордан Минев, 2. Густаво Карбониери, 14. Веселин Минев, 17. Реян Даскалов, 8. Уесли Ната, 20. Серкан Юсеин, 11. Родни Антуи, 93. Андерсон Кордейро, 10. Георги Минчев

ЧАТ КОМЕНТАР:

1 мин. Начало на мача!

6 мин. Греъм Кери центрира топката в наказателното поле от прекия свободен удар, не се стигна до нищо сериозно.

15 мин. Веселин Минев центрира, Раул Албентоса намалява напрежението като изчиства топката в безопасна зона.

18 мин. Опитът на Али Сове да порази противниковата врата е блокиран от защитник.

27 мин. Брадли Мазику се опитва да изпрати топката в наказателното поле, но топката е блокирана от съперник.

22 мин. Андерсон извършва грубо нарушение срещу съперник и получава жълт картон.

32 мин. Веселин Минев насочва топката зад гъбра на защитата, но неговите съотборници не успяват да се възползват.

39 мин. Али Соу стреля с глава, но Иван Чворович успява да се намеси.

45 мин. Кристиян Малинов центрира, Мартин Кавдански намалява напрежението като изчиства топката в безопасна зона.

45+2 мин. Край на първата част!

46 мин. Начало на второто полувреме!

48 мин. ГООООЛ!!! ЦСКА излезе напред в резултата с 1:0, благодарение на гола на Али Соу с глава.

54 мин. Реян Даскалов пропуска да отбележи с удар извън наказателното поле.

62 мин. Вив Соломон-Отабор е заменен от Тиаго Родригес.

69 мин. Густаво Карбониери е заменен от Венцислав Христов.

71 мин. Венцислав Христов препъва Греъм Кери.

73 мин. Греъм Кери стреля, но ударът му е блокиран от играч на Царско село.

75 мин. Г О О О О О Л - Тиаго Родригес бележи. Теаго Родригес вкара топката в мрежата и домакините увеличават аванса си на 2:0.

79 мин. Евандро излиза, вместо него Жеферсон.

80 мин. ГОООЛ! Влезлият като резерва преди секунди Жеферсон направи 3:0. Греъм Кери задържа добре топката, центрира остро към наказателното поле, където Тиаго се отмести, за да може топката да продължи пътя си към Жеферсон.

84 мин. Иван Турицов отстъпва мястото си на Рубен Пинто.

87 мин. Жълт картон за Мартин Кавдански.

90+2 мин. Край на срещата. ЦСКА победи Царско село с 3:0.