КРАЙ! България е аут от Евроволей 2019! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Добро начало и кошмарен финал за волейболистите ни срещу домакина Словения

Тъжна вечер за българския волейбол! Националният ни отбор приключи безславно участието си на Европейското първенство, след като загуби с 1:3 (25, -17, -16, -17) от Словения в 1/8-финален мач, игран в Любляна. Момчетата на Силвано Пранди направиха страхотен обрат в края на първия сет, но след това бяха тотално надиграни от домакините.

Словения продължава напред, като на 23 септември ще срещне тимът на Русия в спор за място на полуфиналите.

Първият гейм стартира с равностойно, като гонитбата продължи до 12:12, след което домакините взеха взеха превес и поведоха с 16:14. Селекционерът Силвано Пранди потърси промяна в посрещане и на полето се появи Николай Пенчев. Словенците продължиха да диктуват играта, като водачеството им се запази до 24:21. В този момент българския тим показа характер, спаси три геймбола и изравни при 24:24. Ас на Мартин Атанасов доведе до предимство за България 26:25, а тимът ни спечели  първата част с 27:25, след като словенците докоснаха мрежата при блокада.

Във втората част България поведе с 5:1. Последваха 5 поредни точки за домакините и Словения поведе със 7:6. Съперникът ни продължи да диктува събитията на игрището и увеличи аванса си на 8 точки при 18:10. До края на гейма словенците бяха безкомпромисни и наложиха волята си с 25:17.

В третата част словенците продължиха да ни мачкат, като в средата на гейма водеха с 16:12. Отново, както във втората част българите не успяха да намерят верния път и съперникът спечели гейма, с 25:16, и поведе с 2:1.

Играта не се получи на българите и в четвъртата част, като те отново поеха ролята на догонващ. Тимът на Словения започна с 8:3 в своя полза. Въпреки всички усилилия, превъзходството на домакините се запази и те отново бяха по-добрият им на полето, като запазиха преднината си и взеха гейма на 17, а с това  спечелиха и крайната победа.