ГЛЪТКА ВЪЗДУХ ЗА ЗИДАН: Реал се изравни с лидера в Испания (ВИДЕО+СНИМКИ)

Карим Бензема донесе успеха в Севиля с петия си гол в първите пет мача от „Ла Лига“

Реал Мадрид прекъсна неприятната си серия от четири загуби като гост на Севиля за първенство, след като спечели с минималното 1:0 визитата си от петия кръг на испанската „Ла Лига“.

Карим Бензема вкара единственото попадение на “Рамон Санчес Писхуан” и вече има пет гола в също толкова шампионатни срещи за испанския колос.

Наставникът му Зинедин Зидан върна в състава капитана Серхио Рамос, който пропусна заради наказание поражението с 0:3 от ПСЖ на старта на Шампионската лига в Париж през седмицата.

Срещата се игра пред 42 354 зрители в Севиля и започна равностойно, като първата възможност се откри точно пред Бензема, но той не съумя да се възползва.

В седмата минута домакините също имаха шанс, но Рафаел Варан блокира удара, а последвалите претенции за дузпа не бяха уважени.

След това и Люк де Йонг пробва с глава, но покрай гредата, а първият точен удар стана факт в 35-ата минута, когато Еден Азар стреля в близкия ъгъл, ала Томаш Вацлик изби в корнер.

Малко по-късно Хамес Родригес изведе Карвахал сам срещу вратаря, но чехът отново бе на своя пост и се справи.

Точно преди почивката Ферлан Менди от гостите удари с лакът Хесус Навас, ала това остана незабелязано от съдийската бригада и почивката дойде при нулево равенство.

След нея нещата на терена не се промениха съществено, макар че Реал и Азар заиграха по-силно, което доведе до откриването на резултата.

Това се случи в 64-ата минута, когато Карвахал проби по фланга и центрира почти от аутлинията, а Бензема насочи майсторски с глава под напречната греда и отбеляза.

Севиля се опита да отговори, но Де Йонг пропусна два пъти, а в 87-ата минута резервата Хавиер Ернандес прати топката в мрежата, но бе в засада и попадението бе отменено.

Така в крайна сметка Реал Мадрид успя да вземе трите точки и да събере 11, с колкото е и лидерът Атлетик Билбао, но с по-добра голова разлика, докато Севиля остана с 10 в своя актив.

Севиля - Реал Мадрид 0:1
0:1 Карим Бензема (64)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СЕВИЛЯ: Вацлик, Навас, Диего Карлос, Карисо, Регилон, Фернандо, Джордан, Банега, Окампос, Васкес, Люк де Йонг;

РЕАЛ МАДРИД: Куртоа, Карвахал, Варан, Рамос, Менди, Каземиро, Кроос, Хамес, Бейл, Азар, Бензема;

Мениджърът на Уест Хям: Трябваше да поведем с два или три гола