ЦСКА пребори Пирин в Благоевград, Евандро отново над всички (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Армейците" победиха с 3:1 в контролата преди тежкото гостуване на Локо (Пловдив) след седмица

ЦСКА победи с 3:1 Пирин (Благоевград) в контрола, изиграна на стадион "Христо Ботев". "Армейците" отново бяха водени към победата от звездата си Евандро, който записа два гола и беше главно действащо лице през цялата среща.

Мачът в Благоевград започна добре за гостите, след като Евандро стреля силно, но ударът му мина встрани от целта. Малко след това Витанов стреля от отлична позиция, но Бусато спаси.

В 8-та минута и Меледже се опита да преодолее стража на ЦСКА, но без успех. Така се стигна до 11-та минута, когато Жеферсон центрира в наказателното поле на Пирин и Евандро с глава откри за 0:1.

Три минути по-късно бразилецът се озова очи в очи с Пангев и промуши топката под плонжа му, но кълбото срещна страничния стълб на домакините. Пирин се възползва от това и в 21-та минута изравни. Меледже получи топката в наказателното поле и с хубав удар по земя изравни резултата.

Само девет минути бяха нужни на "армейците", за да си върнат аванса. При корнер Пангев увисна и топката стигна до Пламен Гълъбов, който отбеляза с глава.

След почивката Тони Уот се измъкна от бранителите в зелено и стреля, но Пангев изби в корнер. При изпълнението му Албентоса стреля отлично с глава, ударът му беше спасен, но отново Евандро беше на правилното място, за да отбележи с известна доза късмет за 1:3.

Малко след час игра Контохирстос изпусна отличен шанс да намали изоставането на Пирин, след като на празна врата не успя да насочи топката с глава. Десет минути преди края Тони Уот можеше да вкара четвърти гол във вратата на домакините, но ударът му срещна външната страна на мрежата.

До самия край нови опасности не се откриха пред нито една от двете врати и гостите се поздравиха с успеха в проверката. За ЦСКА предстои тежко гостуване на Локомотив (Пловдив) в еfbet Лига, а Пирин ще се изправят срещу Поморие след седмица.

Пирин:  22. Пангев, 2. Била, 3. Бастунов, 41. Виданов, 4. Адемов, 44. Хендерсън, 7. Р. Иванов, 26. Цолев, 29. Контохристос, 8. Меледже, 39. Михайлов

ЦСКА:
Густаво Бусато (в), Стойчо Атанасов, Раул Албентоса (к), Пламен Гълъбов, Брадли Мазику, Рубен Пинто, Тиаго Родригес, Жеферсон, Евандро, Денис Давидов, Тони Уот

1 - Начало на мача!

2- Евандро стреля от малък ъгъл, но топката излита в аут

4 - Удар на Витанов с глава, но Бусато успя да спаси и да спаси фронталния изстрел

8 - Меледже излиза сам срещу Бусато, но отново вратарят на "армейците" е непреодолим

11- ГОЛ за ЦСКА! Евандро открива резултата с глава след отлично центриране на Жеферсон!

14 - Греда за ЦСКА! Евандро прокара топката под плонжа на Пангев, но кълбото срещна страничния стълб на Пирин.

21 - ГОЛ за Пирин! Домакините изравняват! Меледже успя да отбележи след отличен изстрел по земя в наказателното поле на ЦСКА!

30 - ГОЛ за ЦСКА! Пламен Гълъбов успя да засече топката с глава след корнер и връща "армейците" напред в резултата!

45 - Край на първата част!

46 - Второто полувреме в Благоевград започва!

50 - Тони Уот се измъкна от централните бранители, преодоля Пангев и стреля от малък ъгъл, но Пушкаров успя да покрие вратата и изчисти в корнер.

51 - ГОЛ за ЦСКА! Евандро с второ попадение в срещата. Първо Албентоса стреля отлично с глава след корнер, Пангев спаси, но Евандро направи добавка за 1:3!

66 - Kонтохристос изпуска отлична възможност за гол, след като на празна врата ударът му с глава прелита над целта

80 - Много добро центриране отляво намира Тони Уот, но ударът с глава на нападателя среща външната страна на мрежата на Пирин.

90 - Край на мача, ЦСКА победи Пирин с 3:1!