Германски и турски скаути гледат юноши на Левски

Чужденците са в България за европейската квалификация с Чехия при мъжете

Скаути на Хофенхайм (Германия) и турския Бешикташ наблюдаваха дербито в Елитната юношеска група до 17 години между Левски и Септември, което се игра на изкуствения терен на стадион Георги Аспарухов.

"Сините", които влязоха в мача като 4-и в класирането, постигнаха победа с 1:0 и се придвижиха едно място напред с 27 точки. Септември пък инкасира второ поражение подред и отстъпиха 1-ата позиция на Славия, която се наложи над Етър c 4:2.

Координаторът на школата и втория отбор на Хофенхайм Бернд Щайнхоф дойде за мача на мъжкия национален отбор на България и Чехия, но предвид свободното време в днешния след обяд уважи и дербито при 17-годишните.

Човекът от Бешикташ пък пристига също за мача на мъжките национални отбори на България и Чехия с ясна цел - нападателят на Виктория (Пилзен) Михал Кърменчик.

Чужденците видяха един мач без кой знае какви футболни достойнства, но с доста заряд, единоборства и нерви. Единственият гол за Левски вкара бързоногият им централен нападател Самуил Беримски, който в 16-ата минута се откъсна от защитата и по диагонала наказа иначе отлично пазилия вратар на Септември Александър Михайлов.

След почивката Септември опита да стигне до равенството и имаше няколко добри възможности, но като цяло гостите се сблъскаха с добре подредения блок от треньора на Левски Георги Тодоров.

След изиграването на мачовете от 13-ия кръг начело е Славия с 30 точки и по-добър баланс в преките двубои от Септември, който има и мач по-малко. Следва Ботев (Пловдив) с 28, Левски е на 4-о място с 27.

Официално: Кабаков ще свири Вечното дерби