ОБЗОР: Приказката на Лестър продължи с исторически осми пореден успех (РЕПОРТАЖИ)

„Лисиците” с 6 т. пред шампиона Сити и по-добра голова разлика от водача Ливърпул, вижте неделните резултати

Отборът на Лестър не спира да радва своите фенове!

„Лисиците” поставиха нов клубен рекорд с осма последователна победа в английската Висша лига, разгромявайки като гости новака Астън Вила с 4:1 в мач от XVI кръг.

Нещо повече, те вече имат по-добра голова разлика дори от категоричния лидер в класирането Ливърпул и аванс от цели шест точки на второто място пред шампиона Манчестър Сити.

С две попадения пред 41 908 зрители се отличи голмайсторът на тима Джейми Варди, който откри резултата в 20-ата минута и оформи крайното 4:1 в 75-ата.

По този начин стрелецът поведе убедително на върха при реализаторите с 16 попадения през сезона, а освен това се разписа в осми последователен мач за първенство.

Освен него, за възпитаниците на Брендън Роджърс точни бяха още Келечи Ихиеначо (41) и защитникът Джони Еванс (49), докато почетното попадение за домакините бе дело на капитанът им Джак Грийлиш и падна в добавеното време на първата част.

Така, след деветия си пореден успех във всички турнири, гостите събраха 38 точки и изостават с 8 от върха, а Астън Вила остана с 15 в своя актив. Новаците са точно над чертата на изпадащите само заради по-добрата си голова разлика от Саутхемптън.

„Светците” поведоха днес при визитата си на Нюкасъл с 1:0, но допуснаха обрат и поражение с 1:2 след голове на Джонджо Шелви (68) и Федерико Фернандес (87).

В другата неделна среща от 16:00 часа също се стигна до обрат, тъй като Норич изостана у дома срещу новака Шефилд Юнайтед, ала в крайна сметка се поздрави с успеха след 2:1.

Последният мач за деня пък не излъчи победител, тъй като Брайтън и Уулвърхемптън поделиха точките след 2:2.