СЕНЗАЦИЯ НА "ОВЧА КУПЕЛ"! Славия пак спря Лудогорец, вкара в 94-ата минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

Надменното отношение на шампиона му коства 2 точки

СЕНЗАЦИЯ НА "ОВЧА КУПЕЛ"!   Славия пак спря Лудогорец, вкара в 94-ата минута (ВИДЕО+СНИМКИ)
Славия за втори път през сезона не загуби от Лудогорец. "Белите" измъкнаха 1:1 срещу шампионите в домакинския си мач от 20-ия кръг на efbet Лига. Тимът на Станислав Генчев водеше до 94-ата минута, когато Димитър Велковски наказа надменните гости, които по този начин пропуснаха да увеличат аванса си пред втория Левски на 7 точки.  Попадението за Лудогорец отбеляза Мавис Чибота, а завърналият се след контузия Жоржиньо получи нова травма и беше сменен принудително.

Белите ще зимуват на 5-о място, след като изпревариха с точка Черно море.

Треньорът на Лудогорец Станислав Генчев направи десет промени в въстава си спрямо тима, който започна мача с Ференцварош от Лига Европа в четвъртък. Единствено Георги Терзиев запази титулярното си място.

Шампионите поведоха в 22-ата минута. Жоржиньо центрира към Мавис Чибота, с глава успя да прехвърли Стериакис - 0:1.

Две по-късно Калоян Кръстев се опита да си изпроси дузпа, за което получи жълт картон. В 28-ата "белите" организираха първата си добра атака в мача, но удар на Галин Иванов излезе в аут. Малко по-късно Радослав Кирилов стреля по посока на вратата на Лудогорец след центриране на Христов, но Ренан улови.

В края на полувремето гостите отново натиснаха и в 35-ата минута Швиерчок беше изведен сам срещу вратаря, но стреля неточно топката в аут. Стериакис се намеси решително в 42-ата минута при удар на Бакалов.

В 52-ата минута Якуб Швиерчок бе изведен в наказателното поле на Славия и стреля по диагонала, но топката рикошира в крак на защитник и излезе в корнер. Минута по-късно нова възможност се откри пред "орлите". Христов обаче изчисти от голлинията. В 68-ата отново Швиерчок бе изведен сам срещу вратаря и пак пропусна.

Лежерното отношения на шампионите беше наказано дълбоко в добавеното време. Емил Стоев центрира в наказателното поле, където Димитър Велковски засече отлично топката и реализира за 1:1!

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

СЛАВИЯ: 32. Антониос Стериакис, 55. Андреа Христов, 15. Емил Виячки, 38. Милен Гамаков, 19. Димитър Велковски, 33. Галин Иванов, 73. Венцислав Бенгюзов, 10. Янис Карабельов, 11. Радослав Кирилов, 20. Филип Кръстев, 7. Калоян Кръстев

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 5. Георги Терзиев, 6. Талеб Тауата, 7. Димо Бакалов, 8. Дан Битон, 10.  Якуб Свиерчок, 13. Мавис Чибота, 17. Жоржиньо, 18. Светослав Дяков, 22. Джордан Икоко, 30. Козмин Моци

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ

90+4- Край на мача!

90+4 - ГООЛ ЗА СЛАВИЯ! Димитър Велковски праща топката в мрежата зад Ренан!

72 - Радослав Кирилов излезе, Емил Стоев влезе

65  - Якуб Швиерчок е изведен зад отбраната на Славия, но атаката на гостите е спряна заради засада

57 Калон Кръстев отстъпи мястото си на Цветелин Чунчуков

53 -Стериакис не се намеси добре при центриране от корнер, Козмин Моци стреля, но на голлинията беше застанал Андреа Христов, който изчисти във възможно най-подходящия момент

52 - Чудесна възможност за Швиерчок, но ударът му рикошира в карк на защитник и излезе в корнер

46 - Антон Недялков се появи на мястото на Талеб Тауата

46 - Начало на второто полувреме

45+1 - Край на първото полувреме

40 - Шут на Димо Бакалов рикошира в тялото на съперников футболист и излезев корнер

34 - Швиерчок се озова на голова позиция след двойно подаване с Чибота. Ударът на поляка обаче мина встрани от вратата на "белите"

32 - Принудителна смяна в състава на Лудогорец. Жоржиньо е заменен със Станислав Манолев

30 - Ради Кирилов засече топката от въздуха след ново центриране на Христов, този пъхт Ренан спаси

28 - Андреа Христов центрира отдясно, топката стигна до Галин Иванов, който стреля от точката за изпълнение на дузпа, но над вратата

27 - Жълт картон и за Мавис Чибота

24 - Жълт картон за симулация на Калоян Кръстев. Нападателят на Славия се опита да си изпроси дузпа

22 - ГООЛ за Лудогорец! Мавис Чибота засече центриране на Жоржиньо и с глава и прехвърли Стериакис - 0:1

17 - Мавис Чибота получи отлично подаване от Швиерчок и с едно докосване се опита да преодолее вратаря на Славия, но Стериакис спаси с крак удара му

13 - Жоржиньо настигна топката на аутлинията и върна към Швиерчок, чийто удар беше спасен от Стериакис

8 - Галин Иванов центрира от фаул в наказателното поле на Лудогорец, там обаче никой от футболистите в бяло не успя да нанесе удар към вратата