МЪКАТА ПРОДЪЛЖАВА! ЦСКА пак не успя да бие в контрола (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" стигнаха само до 0:0 с корейци, Евандро с уникален пропуск

ЦСКА остана без успех в контролите от подготвителния лагер в Испания.

„Червените“ не се разписаха в трети пореден спаринг и завършиха 0:0 срещу южнокорейския шампион Чонбук Хюндай Моторс.

Поради леки контузии треньорът им Милош Крушчич даде почивка на Кристиян Малинов и Тиаго Родригес, а спарингът пропуснаха още новото попълнение Стефано Белтраме и нападателят Али Соу.

Първият все още не е напълно готов, след като пристигна преди два дни от Ювентус и днес проведе дебютна тренировка с новите си съотборници, докато Соу пропусна двубоя заради лични ангажименти.

В четвъртък гамбиецът отново ще се присъедини към тима и ще продължи подготовката си с ЦСКА за пролетния полусезон, уточниха от ръководството.

Проверката започна с отличен шанс за „червените“. Още в третата минута започналият сред титулярите Денис Давидов открадна топката в центъра и организира бърза контраатака.

Впоследствие руснакът размени пасове в пеналта с Евандро и последният остана сам срещу вратаря, стреляйки от десетина метра, но над напречната греда.

Впоследствие двата отбора заиграха по-предпазливо. ЦСКА прие играта в своята половина и не остави шансове на Чонбук да застраши вратата на Густаво Бусато, който все пак направи първото спасяване в срещата.

То дойде в самия край на първата част, след далечен изстрел, но не го затрудни особено, а веднага след това Едвин Джеси проби отдясно и шутира, ала покрай страничната греда.

Първото полувреме завърши с неточно изпълнение на Томи Юрич от свободен удар, докато второто започна с една промяна в състава на ЦСКА.

Неубедителният Едвин Джеси отстъпи мястото си на Вив Соломон-Отабор, а впоследствие Рубен Пинто и Греъм Кери се появиха на терена, вместо Денис Давидов и Евандро.

През второто полувреме наставникът на „червените“ направи още половин дузина промени, което доведе до допълнително накъсване на играта.

Тя не бе на особено високо ниво, като головите положения почти липсваха, защото двата отбора мислеха повече за защита, отколкото за нападение.

В крайна сметка нулевото равенство се запази до последния съдийски сигнал и така ЦСКА остана без попадение в трите си контроли на испанска земя.

Следващата проверка на ЦСКА в Марбея ще бъде срещу чешкия Виктория Пилзен в петък, 31 януари.

ЦСКА - Чонбук 0:0

Стартови състави:

ЦСКА: 13. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 25. Раул Албентоса, 11. Петър Занев (к), 3. Жеферсон Телес, 26. Валентин Антов, 16. Жанио Бикел, 23. Едвин Джеси, 7. Денис Давидов, 10. Евандро, 21. Томи Юрич;

Чонбук: Лий, Йонг, Хонг, Ким, Жин Су, Сон, Юнг, Б. Ким, С. Лий, Донгоок, Велдвайк;

NOVSPORT.COM ПРОСЛЕДИ НА ЖИВО СПАРИНГА, А ЕТО И КАК СЕ РАЗВИ ТОЙ МИНУТА ПО МИНУТА:

90+1 Край на мача. ЦСКА и Чонбук не си вкараха гол в контрола - 0:0.

82 – Нови промени в строя на ЦСКА. Ахмед Ахмедов вместо Томи Юрич и Пламен Гълъбов вместо Раул Албентоса.

76 - Две промени в състава на ЦСКА. Тонислав Йорданов вместо Валентин Антов и Витаутас Черниаускас вместо Густаво Бусато.

69 - Нова промяна в състава на ЦСКА. Греъм Кери вместо Евандро.

62 – Хубав удар на Евандро по диагонала, но вратарят на Чонбук успя майсторски да спаси – корнер в полза на ЦСКА.

60 – Добра възможност за ЦСКА от статично положение. Жеферсон стреля към вратата и Евандро опита да засече с глава, но не успя.

57 - Втора промяна в състава на ЦСКА. Рубен Пинто заменя Денис Давидов.

46 - Едвин Джеси отстъпва мястото си на Вив Соломон-Отабор.

46 - Начало на второто полувреме, една промяна в състава на ЦСКА.

45+2 ЦСКА – Чонбук 0:0 след полувреме игра.

45+1 Томи Юрич стреля неточно от пряк-свободен удар, след което арбитърът даде сигнал за край на първата част.

44 – ЦСКА отговори с пробив на Едвин Джеси и изстрел от границата на наказателното поле, преминал покрай целта.

43 – Първият точен удар в срещата дойде чак в края на първото полувреме и бе дело на южнокорейският шампион, но не затрудни вратаря на ЦСКА.

20 - Двата отбора намалиха оборотите, играта се води предимно в централната част на терена.

5 - Корнер в полза на Чобнук. Албентоса е над всички в пеналта и чисти с глава.

3 – Евандро направи фрапантен пропуск от десетина метра! Бразилецът остана сам срещу вратаря след добра комбинация с Денис Давидов, но стреля над целта.