БЕЗ СПИРКА! Сензацията Холанд наказа и ПСЖ (ВИДЕО+СНИМКИ)

Борусия надви френския хегемон с 2:1

Борусия (Дортмунд) успя да поднесе изненадата на "Сигнал Идуна Парк" тази вечер и победи с 2:1 като домакин един от фаворитите в турнира ПСЖ.

Френският шампион успя да си тръгне от Германия с гол на чужд терен, но неудържимият Ерлин Холанд отново вдигна всички фенове в жълто-черно на крака с две попадения, като вече има седем гола в седем мача за новия си клуб след пристигането си през януари.

След доста скучно първо полувреме двата отбора изиграха далеч по-интригуващи втори 45 минути.

Първата голяма възможност бе в 10-ата минута, когато Неймар стреля опасно от фаул и топката профуча опасно близо до гредата. В 14-ата минута Борусия организира страхотна контраатака, в която петима играчи в жълто излязоха срещу трима бранители, но Джейдън Санчо прибърза да стреля и сгреши.

В 24-ата минута Санчо получи в наказателното поле и стреля, но там Навас реагира добре и пресече топката.

Костариканският страж бе последна преграда пред гола в и три минути по-късно след опасен диагонален удар на Санчо.

След полувремето Килиан Мбапе бе автор на първия точен шут на сметката на ПСЖ. Това се случи в 64-ата минута, когато нападателят стрля от малък ъгъл и Роман Бюрки трябваше да се намесва решително.

Само минута по-късно младият французин имаше още по-добър шанс, като за втори път стреля силно в очертанията на вратата и за втори път Бюрки спаси. Борусия отговори с далечен изстрел на Ашарф Хакими в 68-ата минута, преминал над напречната греда.

Минута по-късно резултатът бе открит. Домакините органидираха страхотна контраатака, топката бе центрирана за Герейро, неговият удар не се получи, но топката се озова в Холанд, който отблизо я насочи във вратата за 1:0.

В 75-ата минута обаче ПСЖ отговори и изравни. Мбапе "навърза" няколко бранители в жълто и подаде успоредно на голлинията за Неймар, който засече топката във вратата за 1:1. Радостта на парижани бе кратка. В 77-ата минута Холанд получи топката пред наказателното поле и с мощен удар вкара за 2:1.

В 81-ата минута гостите можеха отново да изравнят, но изстрел на Неймар отблизо се отби от гредата. Шест минути по-късно Джан сбърка и Неймар напредна, като се опита да стреля по диагонала, но ударът му беше блокиран.

В последните секунди ПСЖ можеше да отмъкне равния, но удар с глава на Маркиньос мина на сантиметри от напречната греда. Така Дортмунд ще лети за Париж на 11-ти март с много ценен гол преднина, но дори минимална загуба ще ги върне в изходна позиция. Това значи само едно - шоуто на "Парк де Пренс" ще е гарантирано.

Стартови състави:

Борусия (Дортмунд): Бурки, Гереро, Хумелс, Загаду, Пишчек, Витсел, Джан, Хакими, Азар, Санчо, Холанд

ПСЖ: Навас, Курзава, Силва, Кимпембе, Муние, Верати, Маркиньос, Гайе, Неймар, Мбапе, Ди Мария