НЕРЕАЛНО: Фамозен Меси качи Барса на върха в Испания (ВИДЕО)

Аржентинецът пренаписа историята с 4 гола срещу Ейбар

Гениалният Лионел Меси отново се развихри!

Аржентинецът наниза четири попадения за домакинския успех на Барселона с 5:0 над Ейбар и така каталунците оглавиха класирането в „Ла Лига“ след 25-ия кръг.

Петият гол бе дело на бразилеца Артур, а в негов асистент се превърна дебютантът Мартин Брейтуейт.

Капитанът Лео пък вече има 54 хеттрика в кариерата си, като изостава на само два от лидера по този показател Кристиано Роналдо.

Той оформи постижението си в рамките на само 26 минути, което го прави още по-впечатляващо.

Иначе домакините не започнаха добре срещата и дори получиха гол, дело на Серхи Енрик, който обаче бе отменен заради засада.

След това Барса овладя инициативата и в 14-ата минута блесна Меси. Той финтира съперник, за да се озове сам срещу вратаря и технично го преодоля, откривайки резултата – 1:0.

Попадението бе първо за Лео от четири мача насам в Испания, най-дългата голова суша в кариерата му.

В 37-ата минута Меси бе изведен от Артуро Видал и удвои аванса на своите с изстрел по диагонала.

Само три минути по-късно отново Лео не остави шансове на вратаря, след като преди това подаде на Антоан Гризман, но последният загуби топката.

Тя обаче се озова у аржентинеца и той я прати в мрежата.

До края на полувремето Серхио Бускетс се отчете с пропуск, а скоро след началото на второто Меси изведе двама свои футболисти на стрелкова позиция, но Семедо реши да стреля вместо да остави за Гризман и не сполучи.

В 63-ата минута Жерард Пике си вкара автогол, но той бе отменен заради нарушение в атака на Анаиц Арбийя.

В 72-рата в игра за Барса се появи новата придобивка Мартин Брейтуейт, след чието центриране в 87-ата минута топката се озова в краката на Меси и после отново в мрежата – 4:0.

Две минути по-късно Брейтуейт бе изведен сам срещу вратаря, ударът му бе избит, но Артур се разписа от добавка, за да оформи крайното 5:0.

След него Барселона събра 55 точки и изпревари с две големия съперник Реал Мадрид, който по-късно тази вечер гостува на Леванте.

Ейбър пък остана с 24 точки, на само две от зоната на изпадащите.

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)