В ТИШИНАТА НА "САН СИРО": Лудогорец помечта, но загуби (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Орлите" поведоха с фамозен гол на Каули, Интер стигна до обрат

Българският шампион Лудогорец загуби с 1:2 срещу Интер мача-реванш от 1/16-финалите на Лига Европа при гостуването си пред празни трибуни на "Джузепе Меаца". Разградчани допуснаха поражение с 0:1 в България преди седмица и с общ резултат 1:3 напуснаха европейския клубен турнир.

Въпреки че момчетата на Павел Върба първи откриха резултата, класата на съперника си пролича в по-голямата част от срещата и логично победи.

Срещата в Милано започна с лек натиск на Лудогорец, но първото чисто положение беше пред домакините, като те развиха скоростна контраатака, Санчес изведе Лукаку сам срещу Пламен Илиев, но стражът на българите спаси удара на белгиеца.

Малко след това удар на Санчес също беше спасен от Илиев. Така се стигна до 26-та минута.

Тогава Сисиньо получи топката отдясно и прати центриране на първа греда. Там Каули игра здраво с тяло срещу Годин и веднага стреля от малък ъгъл, за да прониже Падели за 0:1!

Само седем по-късно обаче домакините изравниха. Бираги получи отляво на скорост, стреля през Сисиньо, който отклони топката, за да заблуди Илиев и топката влетя в българската мрежа.

Интер продължи натиска си до края на полувремето и в петата минута на продължението след комбинация между Лукаку и Санчес, белгиецът стреля с глава, като Илиев спаси, но кълбото се отби в падналия на земята нападател на Интер и влезе във вратата за 2:1.

След почивката "нерадзурите" разтресоха на два пъти гредата на Лудогорец. Първо изстрел на Санчес от около 15 метра не влезе, а малко след това и Лукаку беше спрян от десния стълб.

В 67-та минута Швиерчок, който влезе на мястото на Клаудиу Кешеру отправи хубав изстрел, но Падели се намеси стабилно.

Пет минути преди последния съдийски сигнал Чибота напредна отляво и пробва изстрел в далечния ъгъл, но кълбото мина над целта.

В последните минути на мача Лудогорец хвърли сили за изравняване, като първо Битон стреля в стената от пряк-свободен удар, а след това при корнер разградчани не успяха да отправят достатъчно добър удар.

Интер - Лудогорец 2:1
0:1 Каули 26
1:1 Бираги 32
2:1 Лукаку 45+5

Стартови състави:

Интер: Падели, Годин, Ранокия, Бираги, Дамброзио, Моузес, Валеро, Барела, Ериксен, Алексис Санчес, Лукаку

Лудогорец: Илиев, Недялков, Сисиньо, Терзиев, Григоре, Дяков, Баджи, Марселиньо, Каули, Вандерсон, Кешеру

90- Край на срещата. Интер победи Лудогорец с 2:1 и с общ резултат 3:1 продължава напред.

85 - Mного добър пробив на Чибота и удар към далечния ъгъл, но топката излетя над вратата

67 - Удар на Швиерчок от движение, но изстрелът му е блокиран от Падели!

59  - Удар на Лукаку по земя, Илиев спаси и отново гредата спаси гостите от нов гол!

52  - Алексис Санчес разтресе напречната греда на Лудогорец с изстрел от около 15 метра!

46 - Начало на второто полувреме!

45+5  - Край на първото полувреме!

45+5  -  Гол за Интер! Лукаку и Санчес разиграха опасно двойно, като висока топка и удар с глава на белгиеца беше спасен от Пламен Илиев, но след това с огромен късмет кълбото се отби в Лукаку и се оплете в мрежата

35  - Тежък удар на Барела от дистанция, но Илиев спасява

32  - Гол за Интер! Домакините се връщат бързо в мача, след като Бираги получи на скорост отляво и през човек стреля, а Пламен Илиев допусна грешка, допускайки топката да влезе в мрежата му.

26  - ГООООЛ за Лудогорец!! Българският шампион намалява аванса на Интер на само един гол, след като Сисиньо центрира отдясно, Каули игра много добре рамо в рамо срещу Годин и от минимален ъгъл прониза Падели!

22 - Силен изстрел на Алексис Санчес, но Пламен Илиев отново спасява

17  - Съдията е привикан от ВАР, за да разгледа потенциална дузпа за Интер, но не е отсъдена такава.

5 - Страхотно спасяване на Пламен Илиев, след като Ромелу Лукаку излезе очи в очи с него!

- Добър натиск на Лудогорец в началото и Ранокия чисти центриране отляво в корнер!