Луд мач в Борнемут: Челси взе точка след късна драма и два гола на Алонсо (ВИДЕО+СНИМКИ)

Домакините обърнаха "сините" за три минути, но пет преди края испанецът ги наказа

Челси направи грешна стъпка в битката за четвъртото място, след като регистрира изненадващо равенство 2:2 при визитата си в Борнемут от XVIII кръг на английската Висша лига.

В герой за лондончани се превърна Маркос Алонсо, който реализира и двете попадения.

Испанецът откри резултата в 33-ата минута с мощен шут по диагонала при добавка, а с нова такава, но с глава, оформи крайното 2:2 малко преди края.

Домакините имаха аванс до 85-ата минута, след два гола в рамките само на три, дело на Жеферсон Лерма и Джошуа Кинг скоро след почивката.

Борнемут започна добре и още в четвъртата минута можеше да поведе, но Уили Кабайеро спаси. После същото стори и колегата му на вратата на домакините, отразявайки удар от воле на Мейсън Маунт.

Последва нова добра изява на Кабайеро, а в 33-ата минута Оливие Жиру удари гредата, след което Алонсо откри резултата с мощен изстрел от въздуха, разписвайки се във втори пореден мач от Висшата лига.

Попадението смути домакините и Челси бе господар на терена до почивката, но не успя да се възползва, а малко след нея Жиру пропусна отлична възможност.

После Борнемут нанесе бърз двоен удар.

В 54-ата минута Джеферсон Лерма намали резултата, а в 57-ата Стейси центрира и Кабайеро не успя да се намеси, така че топката стигна до Кинг, който я прати в опразнената врата – 2:1.

В 73-тата минута резервата на гостите Батшуай вкара с първото си докосване, но попадението бе отменено заради засада, а в 85-ата Челси все пак изравни резултата.

Тогава вратарят Рамсдейл направи решително спасяване след силен удар на Педро, но след това Алонсо направи добавка с глава за 2:2.

В добавеното време испанецът можеше дори да запише хеттрик, но не бе точен след удар с глава.

Така Челси взе точка и остава на четвърто място с четири аванс пред Манчестър Юнайтед, който утре гостува на Евертън.

Борнемту е точно над зоната на изпадащите с 27 точки, но може да попадне в нея, ако Уотфорд или Астън Вила спечелят срещите си от кръга.