ЗА ФА КЪП: Челси довърши ранения Ливърпул (ВИДЕО)

Вирлиан и Баркли наказаха "червените" и пратиха тима си на 1/4-финал

Челси спечели с 2:0 срещу Ливърпул на "Стамфорд Бридж" и се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на Англия. "Сините" от Лондон се възползваха по най-добрия начин от срива в състава на Юрген Клоп. Вилиан и Рос Баркли се разписаха за успеха на столичани.

Клоп беше дал почивка на част от звездите си. От титулрния състав липсваха Фирмино, Салах и Алисон. Именно Адриан, който беше застанал на вратата в този мач, сгреши при удара на Вилиан и изпусна топката във вратата си.

Последва вихрушка пред вратата на Челси. Кепа обаче направи серия от спасявания. Първо Такуми Минамино стреля отблизо и топката отиде в Мане. Африканецът отправи удар, който вратарят отрази. След това Ориги стреля, но Зума блокира топката и тя попадна в Къртис Джоунс, чийто удар отново беше отразен от Адриан.

В 17-ата минута Челси стигна до на пряк свободен удар. Маркос Алонсо завъртя топката с левия си крак, но тя профуча встрани от вратата.

Кепа отрази удар на Мане в 31-ата минута. Ориги имаше  шанс след ъглов удар. Топката бе отклонена и той бе на отлична позиция, но стреля високо над вратата. Малко преди почивката Челси загуби Ковачич, който се контузи и бе заменен от Мейсън Маунт.

В 64-ата минута топката се озова в Баркли, кайто я прати  в десния ъгъл на Адриан и Челси поведе с 2:0. Малко по-късно Педро получи фантастична възможност да увеличи аванса на домакините и до голяма степен да реши мача. Баркли, напредна сам срещу вратаря на Ливърпул, но не успя да го преодолее.

Клоп опита се да промени нещо, като пусна в игра Фирмино и Милнър на мястото на Ориги и Джоунс. Ливърпул държеше топката, но нямаше идея как да преодолее защитата на съперника. Удар на Жиру в 74-ата минута пропусна целта  Топката бе отклонена от Адриан и се удари в гредата.

Опитите на гостите да стигнат до гол не даваха резултати.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЧЕЛСИ: Кепа, Аспиликуета, Рюдигер, Зума, Алонсо, Гилмор,  Ковачич, Баркли, Уилиан, Жиру, Педро

ЛИВЪРПУЛ: Адриан, Уилиямс, Ван Дайк, Гомес, Робъртсън, Фабиньо, Лалана, Джоунс, Минамино, Мане, Ориги