СЕНЗАЦИЯ НА "ЛАУТА"! Витоша (Бистрица) спря Локо (Пд) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гостите стигнаха щастливо до точката

Локомотив Пд не успя да победи Витоша Бистица на "Лаута". Мачът от 24-ия кръг на efbet Лига изненадващо завърши 1:1. "Смърфовете" поведоха след брилянтно изпълнение на Анте Аралица. Апостол Попов обаче смълча трибуните в 86-ата минута. Равенството позволи на Локо да дръпне с точка пред Левски в спора за второто място в класирането. "Сините" обаче са с мач по-малко. Утре те гостуват на Ботев (Враца). Витоша пък остава на последната позиция в класирането с едва шест точки.

Треньорът на домакините Локомотив Бруно Акрапович не можеше да използва голяма част от основните си футболисти. Мартин Луков, Милош Петрович и Петър Витанов са контузени, а Парвиз Умарбаев и Миховил Клапан са болни.

Домакините стигнаха до първата си голова възможност в 11-ата минута, когато удар на Анте Аралица беше избит от голлинията, а при добавката Лукас Масоеро прати топката встрани от вратата. В 23-ата Диниш Алмейда опита да изненада Николай Кръстев с шут от далеч, но вратарят улови. Минута по-късно Уирис Густаво се сблъска с Веселин Минев и получи контузия. Наставникът на Локомотив Бруно Акрапович прибегна до принудителна смяна, като в игра се появи Николай Николаев.

В 32-ата минута Карагерен пропусна, а и реферът беше маркирал засада. Веднага след това Локомотив (Пловдив) стигна до гол. Диниш Алмейда подаде към Анте Аралица, нападателят прехвърли Николай Кръстев с техничен изстрел.

В 43-ата минута Атанас Кабов шутира силно от фаул. Топката обаче попадна право в ръцете на Илко Пиргов. В 52-ата Димитър Илиев стреля към вратата на Витоша, но Кръстев спаси. И Георги Амзин направи опит да стреля, който обаче беше много неточен и прелетя над напречната греда.

Час след началото на мача "смърфовете" трябваше да направят втора принудителна смяна. Този път Лукас Масоеро получи разтежение, след като изчисти топка в тъч. На негово място в игра влезе Валентино Пулиезе.

В 86-ата минута отборът на Витоша изненадващо стигна до равенството. След центриране от ъглов удар на Атанас Кабов най-високо в наказателното поле се извиси Апостол Попов, който насочи по чудесен начин удара си покрай плонжа на Илко Пиргов.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: 1. Илко Пиргов, 4. Акинсола Акиниеми, 25. Лукас Масоеро, 50. Йосип Томашевич, 61. Диниш Алмейда, 19. Густаво де Оливейра, 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Спинола, 14. Димитър Илиев (к), 77. Анте Аралица;

РЕЗЕРВИ: 22. Кристиан Томов, 3. Мустафа Абдулахи, 44. Николай Николаев, 91. Мирза Хасанбегович, 13. Валентино Пулиезе, 15. Доминик Малонга, 11. Кенан Муслимович;

Треньор: Бруно Акрапович;

ВИТОША БИСТРИЦА: 12. Николай Кръстев, 5. Венцислав Бонев, 6. Станислав Маламов, 9. Илия Димитров, 10. Георги Амзин, 14. Четин Садула (к), 18. Апостол Попов, 22. Богомил Дяков, 77. Веселин Минев, 93. Атанас Кабов, 96. Христо Иванов;

РЕЗЕРВИ: 33. Кристиян Кацарев, 7. Кристиян Кочилов, 11. Даниел Кутев, 15. Васил Първанов, 17. Запро Динев, 20. Аристоте Медиани, 88. Мартин Станкев;

Треньор: Асен Букарев