"СИНЯ" МЪКА ВЪВ ВРАЦА: Безличен Левски стигна само до 0:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Домакините от Ботев с по-чисти положения, поискаха червен картон на Каргас

Левски не можа да победи Ботев Враца. Мачът на стадион "Христо Ботев" завърши 0:0. Въпреки това "сините" си върнаха второто място, но са с равен брой точки с Локо Пд и ЦСКА. Лидерът Лудогорец е с шест напред и два мача по-малко.

Домакините от Ботев имаха по-чистите положения в мача, а и претендираха справедливо за червен картон преди почивката.

Първата реална голова опасност в мача беше на сметката на домакините. Даниел Генов засече с глава центриране от дясно, но ударът му на намери целта. "Сините" отговориха с неточен шут на Нуно Рейш шут от над 30 метра.

В 19-ата минута треньорът на Ботев беше принуден да прави смяна. На мястото на Узунов влезе Ивайло Михайлов. Последва нова опасност пред вратата на Левски. Атанас Зехиров се озова на стрелкова позиция, но стреля неточно.

Прострелно центриране на Зехиров в наказателното поле беше пресечено от Милан Миятович в 29-ата минута. Атанасов получи топката отляво в наказателното поле. Халфът намери Даниел Генов, който с хитър пас изведе Зехиров отдясно. Бранителят опита да намери свой съотборник пред вратата на Левски, на вратарят на "сините" предотврати опасността.

Десетина минути преди края на първата част Антони Здравков трябваше да прави втора принудителна смяна Н Диайе се контузи и отстъпи мястото си на Доминик Янков.

В 39-ата минута Ботев Враца поиска червен картон за Янис Каргас, който спря атака на Даниел Генов. Футболистът на домакините се откъсваше сам срещу вратаря на Левски.

В ответната атаки Левски стигна до първата си опасност пред съперниковата врата. Ударът на Станислав Костов обаче беше спасен от Красимир Костов. В 41-ата минута гол на Ботев Враца е отменен правилно заради засада на Петър Атанасов.

На почивката Петър Хубчев вкара Насиру Мохамед на мястото на Станислав Костов, а малко след това замени и Станислав Иванов с Мартин Петков.

Час след началото на мача Живко Миланов стреля от пряк свободен удар, но прати топката над вратата. Секунди по-късно Робърта засече центриране на Иван Горанов отляво. Красимир Костов обаче улови без проблем.

В 75-ата минута пък Ботев получи нарушение и Генов пробва стрелковите си умения, но отново  покрай вратата. В 84-ата отново Генов  стреля, но Милан Миятович улови топката.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БОТЕВ ВРАЦА: 33. Красимир Костов, 24. Алассане Н Диайе, 4. Ангел Лясков, 81. Атанас Зехиров, 37. Венцислав Керчев, 23. Владислав Узунов, 9. Даниел Генов, 5. Петко Ганев, 10. Петър Атанасов, 88. Том, 28. Христо Златински

ЛЕВСКИ: 1. Милан Миятович, 4. Иван Горанов, 5. Холмар Ейолфсон, 17. Найджъл Робърта, 19. Йоанис Каргас, 20. Живко Миланов, 22. Нуно Рейш, 29. Станислав Костов, 40. Стайн Спиерингс, 70. Мартин Райнов, 99. Станислав Иванов

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ

90+4 Край  на мача!

90+2 - Жълт картон за Рейш

87 - Златински отспъри мястото си на Даниел Гаджев

84 - Пореден точен удар на сметката на Ботев Враца: Даниел Генов стреля слабо и Милан Миятович улови топката