Вратарят на ЦСКА се хвали със спасяване (ВИДЕО)

Густаво Бусато се включи в една от нашумелите инициативи

Вратарят на ЦСКА Густаво Бусато се включи в една от нашумелите в последно време инициативи – да публикува силна своя изява от кариерата си.

В условията на коронавирус полевите играчи се хвалят с головете, а вратарите със спасявания, пише „Тема спорт“.

Бусато избра намеса в двубоя със Славия на „Армията“ на 9 ноември.

„Червените“ победиха с 1:0 (гол на Али Соу в 66-ата минута), но бразилският страж беше с особена заслуга за трите точки.

В добавеното време той направи отлично спасяване при далечен изстрел на Емил Стоев, като отклони топката с върха на пръстите си в гредата.

През последните месеци Бусато записа четвъртото най-дълго постижение в родния елит без допуснат гол.

Той регистрира 890 сухи минути. Серията му обхващаше 9 пълни мача, 74 минути от срещата с Локомотив (Пловдив) и 6 от тази с Царско село.

Повече от 890-те минути на Бусато са записали единствено Стоян Йорданов (1202), Димитър Иванков (1100) и Румен Горанов (1010).

Отборът на Народното събрание завърши 4:4 с ветераните на Ботев (Вр)