СКАНДАЛНО: Хауърд Уеб призна, че е помагал на Манчестър Юнайтед!

Бившият топ рефер в Англия си призна за грешка преди 11 години

Бившият рефер Хауърд Уеб призна години по-късно за голяма грешка, която навярно е коствала титла на Ливърпул в хода на първата декада на XXI-и век. Сезонът е 2008/09, а Манчестър Юнайтед стана шампион с четири точки пред тима на Ливърпул, воден от Рафаел Бенитес.

Отказалият се съдия призна за голяма грешка в мача между Манчестър Юнайтед и Тотнъм на „Олд Трафорд” през април. Тогава мърсисайдци са с три точки зад съперника си, а Тотнъм води с 2:0 при визитата си на Манчестър. Десет минути след старта на втората част Уеб посочи бялата точка за нарушение на вратаря Еурелио Гомес, който е фаулирал Майкъл Карик. „Първоначално видях как Карик влиза вътре, а вратарят го събаря. Беше лесно взето решение от мен”, каза той пред The Athletic.

„Очаквах обичайните реплики от футболисти, но видях вида и абсолютното учудване на Гомес. За секунди разбрах, че сгреших с решението си”, допълни гологлавият арбитър.

Телевизионните повторения показаха, че Гомес всъщност е докоснал топката и не фаулира Карик. Кристиано Роналдо реализира дузпата, а Юнайтед се окопити и обърна „шпорите”, за да ги победи с 5:2.

„В хода на мача ми беше ясно, че съм сгрешил и чувството не беше приятно. Дори се надявах Роналдо да изпусне дузпата, но той вкара. Тогава си каза – „О, мамка му, наистина”. Когато си съдия, можеш да видиш промяната в импулса на двата отбора. При 1:2 не знае, но при 2:2 вече можеш да разбереш накъде отива мачът”, позова се още Хауърд Уеб.